Eesti suurimaid tööandjaid Elcoteq Tallinn
saadab suveks umbes 300 töötajat osaliselt tasustatud sundpuhkusele, kuid nad
saavad sügisel ettevõttes tööd jätkata.
Elektroonikaettevõtte peadirektori Heikki Mäki kinnitusel on tegu ajutise pausiga ning sügisel, kui tootmismahud hakkavad taas kasvama, saavad sundpuhkusele saadetud inimesed soovi korral tööd jätkata, vahendas ETV24.
Elcoteqis töötab praegu 2100 inimest, kuid kolmeks suvekuuks jääb neist tööle umbes 1800, sest 300 töötajat saadetakse sundpuhkusele ja 28 inimest koondatakse. Need 28 on peadirektori kinnitusel nö valgekraed, kelle arvu on hiljuti vähendatud teist samapalju.
Samas on Elcoteqi töötajate seljatagune kindlam, kui kunagi varem, sest juba mitu aastat ei sõlmita nendega tähtajalisi töölepinguid, mis lõpevad koos projektiga nagu mõned aastad tagasi, vaid kõik on alalised töötajad. Sundpuhkusel olijatele makstakse 60 protsenti riigi miinimumpalgast ehk 2610 krooni kuus.
Tallinna tehas on praegu keskendunud sidevõrguseadmete tootmisele ning nendel liinidel on 90 vaba töökohta, kuid tööspetsiifika on veidi teistsugune, kuna tegu on suuremate detailidega ning ümberõppest keegi eriti huvitatud ei olnud.
Sundpuhkusele saatmise tingis juhtkonna kinnitusel asjaolu, et tootmismahud tõusevad ja langevad sõltuvalt tellijatest ning paus võib tekkida, kui üks projekt on lõppenud ning mõni uus tellimus hilinenud. Kuna on loota, et sügisel tootmine taas kasvab, siis tööjõudu koondada ei tahetud, vaid eelistati hoida neid reservis.
Seotud lood
Kevadel koondamiste ja sundpuhkuste laine
tekitanud Elcoteq plaanib tööle võtta kuni 200 inimest lisaks neile, kes
sundpuhkuselt taas tööle kutsuti.
Elcoteq koondab 28-29 valgekraed. Ülejäänud
300 töötajat saadetakse suvekuudeks osaliselt tasustatud puhkusele, et nad
saaksid rannas käia ja end pruuniks praadida.
Tööinspektsiooni Põhja inspektsiooni
juhataja Virge Messer ütles, et Elcoteqi taotlus töötajaid osaliselt
tasustatavale puhkusele saata tuli neile täna pärastlõunal.
Ainuüksi Tartumaal taotleti
augustis-septembris sundpuhkust 270 inimesele, Tööinspektsiooni Lõuna regiooni
juhataja Ülo Ustavi sõnul on just nendel kuudel sundpuhkusele saatmine järsult
kasvanud.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.