Eile avati ametlikult Eesti kiir- ja
SMS-laenude otsingumootor www.kiirlaen.info, teatas veebi haldur.
Kiirlaen.info otsingumootor koondab pakkumisi 21 Eesti kiirlaenupakkujalt, sisaldades hetkel umbes 340 laenupakkumist. Päringuid tehakse laenupakkujate hulgast, kes ei nõua tagatist ega sissetulekute tõendamist. Otsinguid on võimalik teostada summa ja perioodi järgi. Lisaks saab otsida püsiklientidele mõeldud pakkumisi ja üksnes pikendamise võimalusega pakkumisi.
“Otsingumootori väärtus peitub ühtse võrdlusbaasi loomises. Tulemuste omavaheliseks võrdluseks oleme kasutusele võtnud arvestusliku intressi päeva kohta, mille kalkulatsioon arvestab erinevaid laenu maksustamise võimalusi. Laenupakkujad käsitlevad laenutasusid ja intresse tihti erinevalt, mistõttu pole laenu tegelik kogukulu ühtselt arusaadav. Näiteks on levinud praktika, et laenutasud on kliendile tegelikult ülekantavast summast juba eelnevalt maha arvestatud – www.kiirlaen.info otsingumootori algoritmis on kõik need olulised nüansid arvesse võetud,” ütles www.kiirlaen.info otsingumootori üks loojatest Tõnis Hinnosaar.
Otsingumootor on suunatud eelkõige neile, kellel on põhimõtteline laenamise otsus juba tehtud, kuid pole veel otsustanud, kelle poole laenu saamiseks pöörduda. "Kuna turul on valikuvariantide hulk suur, on üsna tõenäoline, et kõikide alternatiivide kohta puudub teave. Kui vajadus on konkreetse summa jaoks, on valikuvariantide kaalumine oluline tegevus, sest kõrge intressimääraga laenu pole kindlasti mõtet üleliigses ulatuses võtta," lisas Hinnosaar.
Kiirlaen.info otsingumootorit haldab Webistre Solutions OÜ.
Seotud lood
Riigikogu arutab täna aastaid
ettevalmistatud uut reklaamiseaduse eelnõu, kuhu majanduskomisjon lülitas
vastuvõtu eel sätte, mis kohustab SMS-laenude andjaid tooma kiirlaenu
reklaamides välja ka nende hinna.
F-Secure tugikeskus Eestis palub pöörata
tähelepanu SMSi teel levivatele petusõnumitele, kus lubatakse suuri võite.
Tegemist on pettusega ning kõige targem on sellised sõnumid kustutada.
Faktum Ariko uuringust selgus, et
SMS-laenu võtavad peamiselt üle 8000kroonise palgaga inimesed ja 33% laenajatest
on kõrgharidusega.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.