Peamiselt Lääne-Virumaal tegutsevate Helteri poodide keti juhataja Kalev Kivipalu kurtis, et suvel saavad nende poodide müüjad palju pahandada mujalt tulnud puhkajate käest, kes pole kohalike keeluaegadega harjunud. "Maapoodides on vähe müüjaid ja pahaseid ostjaid, kes suveõhtul oma õlut ei saa, on raske ohjata," kirjeldas Kivipalu.
Piirkonniti erinevad keeluajad kahjustavad osa ettevõtete konkurentsivõimet. Nii on Saku Õlletehase turuosa Põhja-Eestis, kus suur osa tarbijaid elab varase keeluajaga Tallinnas, mõnevõrra suurem. Tartu õlletehase A. Le Coqi fännklubi on suurem jällegi Lõuna-Eestis, kus keeluajad on hilisemad.
Tallinna ja selle mõne lähivalla kehtestatud kell 20 algavat keeluaega pidasid tootjad ja kaupmehed ostjate narrimiseks. "See on tallinlaste mõnitamine, mis valmistab ainult kauplustele lisakohustusi," pahandas A. Le Coqi juht Tarmo Noop. "Kui müügisaalides hakatakse juba kell 18 valjuhäälditest hoiatama, et ärge unustage alkoholi õigel ajal osta, siis on sellel pigem vastupidine efekt."
"Kõige odavama viina ja kangema õlle ostjad on oma sisseostud kella 20ks ammu ära teinud," ütles Iivi Saar. "Ilma jäävad need, kes pärast trenni pudelit õlut tahavad."
Tootjate ja kaupmeeste seisukoha võib kokku võta Saku Õlletehase kommunikatsioonijuhi Priit Põikliku sõnadega, et kuigi igasugune piiramine kahjustab liberaalset majanduskeskkonda, kui aga praegu avalikkus teistsugust otsust alla ei neela, siis ollakse rahul ka sellega, kui piirangud on kogu Eestis vähemalt ühtemoodi.
Nii on riigikogus ainsa erakonnana alkoholimüügi keeluaja vastu sõdiv Reformierakond jäänud selles võitluses üsna üksi. Reformierakondlane, majanduskomisjoni liige Urmas Klaas ütles, et mõistab täiesti kaupmeeste seisukohta, et kui see piirang juba on, olgu ta siis vähemalt ühtne. "Poliitik peaks seisma pigem lahenduste eest ja meie seisukoht on, et see meede - müügikeeluaeg -, ei tööta," ütles Klaas.
Alkoholimüügi keeluaeg kell 22-10 võib tähendada poodide lahtiolekuaegade lühenemist
Kuigi kaupmehed ise jäävad ennustustes ettevaatlikeks, usuvad tootjad ja poliitikud, et plaanis olev keeluaeg kell 22-10 viib ka praegu kella 23ni avatud poodide lahtiolekuaja lühendamiseni. Saar ütles, et nad ootavad uue seaduse ära ja vaatavad, kui palju on kauplustes kliente kell 22-23. "Ainult alkoholi pärast me varem sulgema ei hakka," lubas Saar.