7. augustil toob Prantsuse ettevõte Bic
turule oma uusima ühekordselt kasutatava toote – Bic-phone’i.
Ühekordne mobiiltelefon, mida hakatakse esialgu vaid Prantsusmaal muu seas müüma ka kioskites, on täislaetud patareiga ja sellega saab rääkida 60 minutit, kirjutas di.se.
Bic on maailmas tuntud eelkõige välgumihklite, habemeajamisžilettide ja pastapliiatsite poolest. Kõik need tooted on loodud ühekordseks kasutamiseks. Nii ka Bic-phone.
Telefoni töötas Bic välja koostöös telefonioperaatoriga Orange ja mobiiltelefoni tootja Tcl’iga. Bici kodulehel on selgitatud, et mobiil on mõeldud klientidele, kellel on vaja teist SIM-kaarti, või juhuks, kui näiteks turistid tahavad välismaal kõnesid teha.
Telefoni hinnaks kujuneb 40-49 eurot (626-767 krooni) ja sellega saab klient laetud akuga telefoni ning 60 minutit kõneaega või võimaluse sõnumeid saata. Selleks et helistada, peavad kliendid end siiski Orange’i juures registreerima.
Ometi on telefoni võimalik ka pärast aku tühjenemist või kõneaja lõppemist edasi kasutada. Aku on laetav ja kõneaega saab lisada nn mobicarte’i ostes.
Seotud lood
Peaaegu veerand eurooplastest on loobunud
tavatelefonist ja eelistavad kasutada mobiili, ka selgus Euroopa komisjoni
uuringust, et arvutiga helistajate arv on kasvanud.
Uue prognoosi kohaselt on Rootsis mobiilse
lairibaühendusega internetikasutajaid aasta lõpuks üle miljoni, kirjutas Dagens
Nyheter.
Soome riikliku statistika järgi on telerite
ja arvutite tarbijahinnad alates 2000.a. langenud 40% ja mobiiltelefonidel
koguni 80%.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.