Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA)
avaldas kahetsust, et 2008. aasta riigieelarve koostajad ei tahtnud kuulata
nende pakutud lahendusi.
ESEA teatas tänases pressiteates, et tervitab riigikogu initsiatiivi asuda arutama Eesti majanduse hetkeolukorda ning et ettevõtlusorganisatsioonide poolt juba pea aasta tagasi ennustatud majanduskasvu aeglustumise stsenaarium on tegelikkuses kujunenud veelgi halvemaks – nii käesoleva aasta 2. kvartali negatiivne majanduskasv kui ka terve käesoleva aasta ning 2009. aasta prognoosid ei tõota midagi head.
„On kahju, et ettevõtjate poolt pakutud lahendused ei kostunud 2008. aasta riigieelarve koostajate kurtidele kõrvadele,“ seisis teates, millele on ESEA juhatuse nimel alla kirjutanud Tiit Vähi. „See on põhjustanud ja veelgi enam põhjustamas suuri pingeid riigi jätkusuutlikus arengus.“
„Ettevõtete juhtidena kõrvalt vaadates meie riigijuhtimises toimuvat, ei tee isegi niivõrd murelikuks suutmatus prognoosida majanduses toimuvat, kuivõrd lubamatu ignorantsus suhtlemisel ühiskonna teiste osapooltega (sh tööandjatega) ja mis veelgi ohtlikum, nii seostatud üldpildi kui ka tulevikuvisiooni puudumine,“ kirjutas Vähi. „Igatahes Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse arvates ei ole kindel, kas praegune valitsus on suuteline riigi majanduskriisist välja juhtima. „Täna tundub kahjuks valitsevat olukord, kus Eesti riik on muutumas väikese poliitilise kildkonna häältekogumise projektiks, millise mõju meie tulevikule on vähemalt teadmata, kui mitte ohtlik.“
Seotud lood
Statistikaameti esialgsetel andmetel
vähenes sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2008. aasta II kvartalis eelmise aasta
sama perioodiga võrreldes 1,1%.
Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA)
liige ja Riskikapitalifirma Martinson Trigon Venture Partnersi (MTVP) juht ja
osanik Allan Martinsoni hinnangul riigi ja huvigruppide vahel täna dialoogi ei
ole.
Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsioon (ESEA)
liige Rain Lõhmus ütles, et eilne avaldus polnud kellegi laitmiseks, vaid
sellega kiideti parlamendi otsust käsitleda majandusolukorda.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja arvates on
valitsusel teha nelja asja: tuleb maksud samal tasemel säilitada, hoida
märkimisväärselt kokku avaliku sektori kulusid, säilitada eelarve tasakaal ja
tulevikku suunatud investeeringud.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.