Vene aktsiaturg tegi täna hüppe ülespoole,
kuna eile tegi president Dmitri Medvedev börsi tõusu kohta avalduse ja riigi
keskpank eraldas 10 mld dollarit pangandussüsteemile, et leevendada kroonilist
krediidi puudust.
Vene börsiindeks RTS langes 4,4%, kuna investorid ignoreerisid presidendi avaldust, kirjutas The Financial Times. Täna hommikul tõusis börsindeks, 0,5% ehk 1341,32 punktini, siiski kahel eelmisel kauplemisperioodil langes see pea 12%.
„Lõpuks ei ole need muutused dramaatilised,“ kommenteeris Medvedev RTSi 49 protsendilist kukkumist mai kuu tipust, mis on minema pühkinud 750 miljardi dollari väärtuses kapitali.
„Kui õigeid otsused tehakse laabub kõik,“ lisas ta ja et börs tõuseb aasta alguse tasemele. Medvedev usub, et valitsusel on võim börs tõusule suunata.
Moskva investeerimispanga Troika Dialog strateeg Kingsmill Bond kommenteeris müügi jätkamist: „Moskvas on väga depressiivne meeleolu, mis sageli näitab põhja, kuid siin on selgelt veel langusruumi.“
„Turg ei ole reageerinud Medvedevi avaldusele, kuigi peaks,“ ütles investeerimispanga Renaissance Capitali uurija Roland Nash. Presidendi sõnavõtt võib tähendada uusi investorisõbralikke algatusi. „See on esmakordne, kui Kreml pöördub investorite poole,“ lisas ta.
Langust veavad energia hinnad ja Gruusia konflikti poliitilised riskid. Analüütikud ennustavad, et Venemaad ootab likviidsuskriis, mis on kimbutanud läänt juba terve aasta.
Seotud lood
Kella 13ks Moskva aja järgi oli Vene
börsiindeks RTS langenud -5,48%.
Vene naftakompanii Lukoili tegevjuht Vagit
Alekperov ja tema asetäitja Leonid Fedun ostsid eile kahepeale kokku 3,2
miljardi rubla (124 miljoni USA dollari) eest ettevõtte aktsiaid.
Pärast Euroopa börside avamist langes
Venemaa aktsiaturg veelgi, RTS-indeks kukkus alla 1450 punkti ja paljud inimesed
sattusid paanikasse.
Venemaa president Dmitri Medvedev ütles
täna, et 45protsendiline kukkumine Vene börsil on ajutine ning valitsusel on
jõudu viia see tagasi aasta alguse tasemele.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.