Tallinna börsil läksid aktsiate hinnad täna
vabalangusesse, enam kui kümne protsendi võrra kukkus viie ettevõtte aktsia
hind.
Kahekohalise kukkumisprotsendiga aktsiatest oli suurima käibega Tallinna Kaubamaja aktsia, mille hind kukkus 10,3 protsenti, 75,10 kroonini. Väärtpaberi käive oli 4,5 miljonit krooni.
Suurim kukkuja oli 14,8 protsendiga Harju Elektri aktsia. Väärtpaberi käive oli veidi üle veerand miljoni krooni. Ka Eesti Ehituse aktsia hind käis päevasiseselt 15 protsenti eilsest sulgemishinnast madalamal. Sulgemishinnaks kujunes siiski 42,09 krooni, mis tegi langusprotsendiks 10,3 protsenti.
Olulistest kukkujatest võiks esile tuua kinnisvarafirma Arco Vara ja Baltika aktsia hinna, mis kukkusid vastavalt 8,33 protsenti, 6,88 kroonini ning 7,6 protsenti, 28,63 kroonini. Mõlema ettevõtte aktsia käive olid üle 2 miljoni krooni.
Kirjutasin eile aripaev.ee-s ning täna Äripäeva paberkandjas, et ärimees Toomas Tooli mõju ettevõttes kasvab ilmselt järsult, sest tema osalus ettevõtte omanikeringis on kerkinud üle 15 protsendi ning kasvab ilmselt veelgi. Täna helistas Toomas Tool ning kinnitas, et tegemist on portfelliinvesteeringuga ning ettevõtte tegevusse tal kavatsust sekkuda ei ole. Samas ei välistanud täielikult seda võimalust tulevikus.
Ainsaks tõusjaks oli eile Ekspress Grupi aktsia, mille hind käis päevasiseselt samuti tugevas miinuses.
Seotud lood
Kui võrrelda investor Ülo Pärnitsale
kuuluvate Tallinna Kaubamaja ning mõningate teiste aktsiate hulka ning
vahetult enne sulgemist tehtud tehinguid, klapivad müüdud aktsiate kogus ning
Ülo Pärnitsale kuulunud aktsiate kogus.
Ameerika aktsiad tegid seoses võimaliku
valitsusepoolse finantsturgude korrastamiseks loodava “püsiva” plaani loomisega
läbi viimase kuue aasta suurima hinnaralli, milles oma osa oli ka regulaatorite
ja pensionifondide poolt ette võetud sammudel pankadele ja maaklerfirmadele
suunatud surve vähendamiseks.
Kui tavaliselt kipuvad likviidsuse
puudumise tõttu Tallinna börsil suuri kukkumisi tegema väikeste või üliväikeste
käivetega aktsiad, siis nüüd näitavad suuremaid kukkumise protsente peamiselt
suurema käibega aktsiad.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.