Vene ärimees soetas endale möödunud nädalal
korteri, mis läks maksma sama palju kui Abhaasia eelmise aasta kahekordne
riigieelarve, ehk 2,5 miljardit rubla mis teeb üle miljardi Eesti krooni.
Eelmisel nädalal selgus, et Moskvas on püstitatud uus kinnisvararekord. 2,5 miljardit rubla maksnud korteri soetas endale hilistes kolmekümnendates vene ärimees, kelle nime korteri vahendanud kinnisvaraettevõte Agent 002 avaldada ei soovinud. Moskva seni kalleimas korteris on põrandapinda 1300 ruutmeetri jagu, vahendas Newsru.
„Korter soetati 67 miljoni euro eest. Ruutmeetri hinnaks teeb see 51 000 eurot. Ostja eksklusiivsele korterile leidus juba nädal tagasi. Tegemist on 37-aastase vene ärimehega, kelle nimi jääb paraku saladuseks,“ rääkis kinnisvaraettevõte juht.
Rekordhinnaga korter on aga igati oma hinda väärt. Esiteks asub korter Moskva kesklinnas, eraldatud ning kõrgelt turvatud piirkonnas. Eksklusiivne korter asub 7-korruselises majas, kus asub vaid seitse korterit. Koju saamiseks ei ole vaja teha midagi muud, kui sõita autoga garaazi ja sealt astuda personaalsesse lifti, mis viib sind otse kodu ukse ette. Lisaks peavad maja teised omanikud nõustuma, et ostuhuviline on piisavalt paksu rahakotiga ning ostuks oma nõusoleku andma.
Ajakirjanikud arvutasid välja, et antud summa eest oleks saanud soetada 446 korterit Moskvas Bibirevi piirkonnas, 3,4 tonni kulda või siis rohkem kui 24,5 miljonit pudelit viina. Samuti on 2,5 miljardit rubla ligikaudu 2,5-kordne Abhaasia 2007. aasta riigieelarve.
Seotud lood
Moskva kinnisvarahinnad järgivad jätkuvalt
langustrendi. Nädala ajaga on hinnad langenud 0,8% võrra.
Moskvas kaotab lähima poole aasta jooksul
töö ligikaudu pooled kinnisvaramaaklerid.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.