YIT Ehitus ja Saarioinen
Eesti sõlmisid lepingu, mille järgi ehitab ja projekteerib ehitusfirma
YIT Saarioinenile Raplasse 7000 ruutmeetrise toidutehase maksumusega
90 miljonit krooni.
YIT Ehitus teatas, et ehitab Soome toiduainetöösturile Saarioinen Raplasse 90 miljonit krooni maksma mineva toidutehase. Leping ettevõtete vahel on sõlmitud ning tehas peaks valmima juba tuleva aasta augustiks. "Saarioineni uus toidutehase kompleks koosneb tehase-ja tehnohoonetest ning külmlaost,“ ütles YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. „Rajatava kompleksi pind on ca 7000m². Tootmishoone projekteerisime nii, et selle laiendamine oleks tulevikus võimalikult lihtne. Saarioineniga on YIT varasemaltki koostööd teinud, praegu ehitab YIT Saarioinen OY tellimusel Jyväskylas asuva lihatöötlemiskeskuse laiendust,“ rääkis Sauk.
Sauki sõnul on YITil pikaajalised kogemused sarnast tüüpi hoonete projekteerimisel ja rajamisel. Saarioinen Eesti juhatuse liikme Märt Vilbaumi sõnul Raplas valmiv toidutehas emaettevõtte Saarioinen OY esimene investeering väljapoole Soomet. „Seni on Eesti tarbijale pakkunud valmistoite kontserni tütarettevõte AS Meleco, mille tootmisvõimsus on piiratud ega võimalda edasist arengut, mis tagaks ostjatele uute ja kvaliteetsete toidukaupade tarne. Lisaks Eestile on plaanis Raplas valmivat toodangu turustada nii Balti riikides kui ka Põhjamaades. Saarioineni Rapla tehases saab tööd ca 120 inimest,“ märkis Vilbaum.
Seotud lood
Salvesti suurosanik Veljo Ipits näeb
valmistoidu turul kindlat perspektiivi ja nentis, et Raplasse tehast ehitatav
Saarioineni tehas neile suureks konkurendiks olema ei saa.
YIT Ehitus AS juhatuse esimees ja juht
Priit Sauk märkis, et YIT ei kuulu pättarendajate hulka, aga seadus võiks
kehtestada ühtsed reeglid arendajate kohustuste kohta, samas ei tohi vallad
unustada, et ka neil on kohustused.
Meleco tegevjuhi Märt Vilbaumi sõnul on
tuleval aastal valmiv tehas nõudluse tagajärg. Vilbaumi sõnul oli tehase ehitus
planeeritud enne ehitushindade langust.
Soome ehituskontsern YIT laieneb jõuliselt
Kesk-Euroopas, murdes oma tegevuse piire suisa Balkani külje alla.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.