Kuulujutud võimalikest ühinemistest
autotööstuses annavad investoritele uut lootust, vahendab Marketwatch.
Nädalavahetusel tehtud avalduses, kus General Motors ning Ford Motor on astunud läbirääkimiste laua taha, andis investoritele lootust, et raskustes olev autotööstus leiab hämaras tunnelis uut valgust. Ford siiski katkestas läbirääkimised, kuna teatas, et saab siiski iseseisvalt hakkama.
General Motors alustas hiljuti läbirääkimisi ka Cerberus Capital Managemediga, mis omab 80,1% Chrysleri aktsiatest, kuna mõlemad kaks suurimat USA autotootjat otsivad uusi võimalusi vähendamaks kulusid kehvade automüüginumbrite taustal. Läbirääkimised küll katkesid, kui finantssüsteemis asjad järsult halvenesid, kuid võivad saada uut hoogu peale seda, kui asjad jälle stabiliseeruvad.
David Silver, kes on Wall Street Strategies´i analüütik arvas, et see on "kohutav idee" ning "see viib autotootjate pankrotini, kuid sellel mõttel on veel jumet, et General Motors ühineks Ford Motoriga."
General Motors kaupleb täna 32% kõrgemal kui eile ning Ford Motor on 25% plusspoolel eilse sulgumishinnaga võrreldes. GM on kaotanud aastaga 75% oma väärtusest, kui Ford on kaotanud 64%.
Seotud lood
Miljardär Kirk Kerkorian soovib müüa
ülejäänud osaluse Fordis peale seda, kui tema algne 995 miljoni
dollari suurune osalus firmas kahanes peale autotööstuse kokkukukkumist
kaks-kolmandikku, vahendas Bloomberg.
General Motorsi turuväärtus kukkus eile 2,7
miljardi dollarini ning Ford 4,7 miljardi dollarini, mis teeb kokku 7,4
miljardit dollarit ehk 85 miljardit krooni.
USA autotootja General Motors turuväärtus
kahanes eile 5,6 miljardi dollari ehk 51 miljardi kroonini. Hansapank lahkus
kolme aasta eest börsilt 67 miljardi kroonise hinnalipikuga.
Homme 100aastaseks saav General Motors
kavatseb esitleda viimaste aastakümnete tähtsaimat toodet, millest võib
oleneda, kas maailma üks suuremaid autotootjaid jääb ellu, kirjutab The Wall
Street Journal.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.