Krediidipank teenis käesoleva aasta 9 kuuga
63,8 miljoni krooni puhaskasumit, mis on aastatagusest ajast 4,5 miljonit krooni
ehk 6,6% vähem.
Panga bilansimaht oli 30. septembri seisuga 4,73 miljardit krooni ning omakapital 377,2 miljonit krooni. Likviidseid rahalisi vahendeid oli pangal 2008 aasta III kvartali lõpu seisuga 1,82 miljardit krooni, teatas ettevõte.
Krediidipanga juhatuse esimehe Andrus Kluge sõnul olid majandustulemused ootuspärased. „Panga kasumlikkus on jätkuvalt hea,“ ütles Andrus Kluge. „Saan kinnitada, et tänastel keerulistel aegadel seisab Krediidipank kindlatel alustel. Laenutegevuse valdkonnas pöörame aasta lõpus palju tähelepanu väikeste ja keskmiste ettevõtete arengu toetamisele eelkõige väiksemates linnades, aga ka Tallinnas ja Tartus.”
Üldisest majandusolukorrast tulenevalt on tänavu pidevalt suurenenud tagasimaksetega viivitavate klientide arv, eelkõige kinnisvara ja ehitussektoriga seotud ettevõtjad. Üle 60 päeva makseviivitusega laenude osakaal kasvas aastaga 1,25%-lt 2,62%-le laenuportfellist.
Krediidipank tegi üheksa kuu jooksul eraldisi ebatõenäoliselt laekuvate nõuete katteks täiendavalt 11,4 miljonit krooni. 30. septembri seisuga on pank moodustanud eraldisi ebatõenäoliselt laekuvate nõuete katteks 21,2 miljonit krooni ehk 0,78% laenuportfellist.
Seotud lood
Alates septembrist tõstis Krediidipank
kasutushoiuse intressi summade puhul, mis algavad 100 000 kroonist.
Võrus avatakse täna Krediidipanga uus
hoone, mis on vanast kaks koda suurem ning ostetud ja renoveeritud panga Võru
filiaali kasumi varal. Pangafiliaali juhi ametit pidav Elmar Tiit on suutnud
pool Võru linna elanikest oma klientideks meelitada.
Krediidipank teenis selle aasta I
kvartalis 29,4 miljonit krooni puhaskasumit. Panga bilansimaht oli 2008. aasta
31. märtsi seisuga 4,55 miljardit krooni, jäädes aastavahetuse tasemele, teatas
pank.
Käesoleva aasta esimese kuu kuuga teenis AS
Eesti Krediidipank ligi 40 miljonit krooni puhaskasumit. Krediidipanga
bilansimaht 30. juuni seisuga oli 4,93 miljardit krooni ning omakapital 353,4
miljonit krooni.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.