Ida-Eesti sanatooriumide juhid kinnitavad,
et konkurents on läinud üsna karmiks ning seoses uute spaade kerkimisega
Narva-Jõesuusse ja Rakveresse väheneb peamiselt siseturistide hulk.
"Loomulikult ei tule enam inimesed Toilasse, kui neil on lähem Rakveresse või Narva-Jõesuusse sõita," kinnitas kodumaiste puhkajate vähenemist Toila sanatooriumi tegevdirektor Jaak Pruunes Põhjarannikule.
Pruunese sõnul on praegu suur osatähtsus Norra, Rootsi ja Soome puhkajatel, aga südatalvel jääb skandinaavlasigi vähemaks, sest nemad käivad põhiliselt kevadel ja sügisel.
Kuigi järgmise aasta juulist on oodata majutusasutuste käibemaksu tõusu 5 protsendilt 18-le, Toilas hinnad esialgu ei kerki.
Narva-Jõesuu sanatooriumi juhataja asetäitja Villu Pung märkis, et konkurents on üsna karmiks läinud ning uute spaade juurdetulekuga on kaotatud just siseturiste. Seevastu Soomest ja Venemaalt pole Narva-Jõesuu sanatooriumis siiani kundesid vähemaks jäänud.
Seotud lood
Kuressaare haigla loodab kohalikes spaades
toimuvate koondamiste tõttu saada leevendust oma tööjõuprobleemidele.
Täna otsustab Tartu Ülikooli nõukogu, kas
järgmisest õppeaastast saab Pärnu kolledžis õppida magistritasemel heaolu- ja
spaateenuste disaini ja juhtimist.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.