Ida-Eesti sanatooriumide juhid kinnitavad,
et konkurents on läinud üsna karmiks ning seoses uute spaade kerkimisega
Narva-Jõesuusse ja Rakveresse väheneb peamiselt siseturistide hulk.
"Loomulikult ei tule enam inimesed Toilasse, kui neil on lähem Rakveresse või Narva-Jõesuusse sõita," kinnitas kodumaiste puhkajate vähenemist Toila sanatooriumi tegevdirektor Jaak Pruunes Põhjarannikule.
Pruunese sõnul on praegu suur osatähtsus Norra, Rootsi ja Soome puhkajatel, aga südatalvel jääb skandinaavlasigi vähemaks, sest nemad käivad põhiliselt kevadel ja sügisel.
Kuigi järgmise aasta juulist on oodata majutusasutuste käibemaksu tõusu 5 protsendilt 18-le, Toilas hinnad esialgu ei kerki.
Narva-Jõesuu sanatooriumi juhataja asetäitja Villu Pung märkis, et konkurents on üsna karmiks läinud ning uute spaade juurdetulekuga on kaotatud just siseturiste. Seevastu Soomest ja Venemaalt pole Narva-Jõesuu sanatooriumis siiani kundesid vähemaks jäänud.
Seotud lood
Kuressaare haigla loodab kohalikes spaades
toimuvate koondamiste tõttu saada leevendust oma tööjõuprobleemidele.
Täna otsustab Tartu Ülikooli nõukogu, kas
järgmisest õppeaastast saab Pärnu kolledžis õppida magistritasemel heaolu- ja
spaateenuste disaini ja juhtimist.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.