Finantsinspektsiooni juhi Raul Malmsteini
sõnul peab fondi sulgemise otsuse tegema ennekõike fondivalitseja või
depoopank.
"Fondi sulgemise otsuse peab tegema ennekõike fondivalitseja või depoopank, võttes oma otsuse aluseks osakuomanike huvide kaitse ja võrdse kohtlemise. Osakuomanike huvide määratlemisel on kindlasti üheks oluliseks asjaoluks osakute likviidsus. Juhime ka tähelepanu, et fondi tegevuse peatamine ei muuda fondi vara väärtust suuremaks eeldusel, et täna avaldatud osaku puhasväärtus peegeldab õieti ja õiglaselt osaku tegelikku väärtust," vastas Malmstein küsimusele, kas oleks olnud korrektne olukorra selginemiseni peatada väljamaksed.
Juhul kui fondivalitseja otsustaks lisaks fondiosakute kauplemise peatamisele ka fond likvideerida, eeldab selline protseduur juba finantsinspektsioonilt vastava loa taotlemist. Investeerimisfondide seaduse järgi tohib fondi likvideerida kuni 6 kuud.
"Finantsinspektsioon on oma tegevuses kaalunud kõiki fondi osakuomanike võrdse kohtlemise tagamise asjaolusid ja omad seisukohad kujundanud ettekirjutustes SEB Varahaldusele. Samas jätkame antud juhtumiga seotud järelevalvemenetlust, mille raames analüüsime kõiki järelevalvesubjekti tegevusega seonduvaid asjaolusid," lisas Malmstein.
Seotud lood
SEB Varahalduse juhatuse liikme Sven
Kunsingi sõnul on vale väita, nagu oleks pank infot välja tilgutanud, tegelik
põhjus on fondiosakute madalas tootluses.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.