Volatiilset mõju avaldavad tehingud
toimuvad enne turgude avanemist. Futuurid on 1% languses peale USA
tarbijakulutuste näitu.
Pool tundi enne kauplemise algust näitavad Dow Jonesi indeksfutuurid miinust 0,8%, S P 500 futuurid -0,88%, Nasdaqi futuurid -1,56%.
Täna avaldati USA tarbijakulutuste septembrikuu näitaja, mis näitab nõrgenemise märke. Septembris vähenes tarbijate kulutused 0,3% augustikuuga võrreldes. Näitaja kukkus esimest korda peale kaht aastat ning langus oli suurim peale 2005. aastat. Samas püsisid numbrid juulis ning augustis.
Septembrikuu nõrgenemine on tingitud selgelt raskenenud krediidiolukorrast ning töötuse kasvu tõusust USAs.
USA valimistulemuste ajalugu näitab, et aktsiatel on parem võimalus kosumiseks kui kukkumiseks. Alates 20. sajandi algusest on Dow Jones tööstuskeskmine tõusnud keskmiselt 9,8% kaheteistkümne kuu jooksul peale valimistulemusi, mil demokraadid on võimule tulnud. Statistika näitab ühtlasi, et Barack Obamat toetab 52% ameeriklastest kui John McCaini 41%. Toetusprotsendid on pärit vahemikust 25. kuni 29. oktoober.
Vidomängude tootja Electronics Arts (ERTS) on eelturul kõvasti kukkunud peale tänast kvartalikahjumi teatamist ning tulevikuprognooside kärpimist.
Eile teatas peale turu sulgemist oma kvartalikahjumist Sun Micro (JAVA). Kolmanda kvartali kahjum ulatus 1,68 miljardi dollarini.
Samuti teatas kiibitootja Intel (INTC), et praegune majandusolukord kahjustab oluliselt nende äritegevust.
Eilse Hiina, HongKongi ja Taiwani intressikärpega ühines täna ka Jaapan. Uus intressimäär on 0,3% (varasem 0,5%). Euroopa keskpanga president Jean-Claude Trichet teatas 27. oktoobril, et võivad samuti alandada intresse järgmisel nädalal.
712 Lääne ettevõtte kasumid, kes on avalikustanud oktoobris oma majandustulemused, on kukkunud keskmiselt 3,9%. Analüütikute 2,2 protsendilisele prognoosile on tublisti lisa tulnud.
MSCI World indeks, mis koosneb 23e arenenud riigi turgudest, on oktoobris kukkunud 20%. See on peale 1970. aastat rekordiliselt madal tulemus ühe kuu tootluse kohta.
Arenevad turud on kaotanud oktoobris 28% oma väärtusest vaatamata sellele, et sel nädalal on turud rallinud 20%. Venemaa Micex on tõusnud sel nädalal peaaegu 38%.
Sel kuul on kadunud 9,5 triljonit dollarit ettevõtete turuväärtusest. Pangad on krediidikriisis kaotusi saanud või maha kandnud juba üle 680 miljardi dollari.
Turud Aasias tõmbavad hinge. Jaapani Nikkei -3,59%. Hongkongi Hang Seng -2,52%. Hiina SSC Composite -1,97%.
Autotootja Mazda kukkus täna Tokyos 14%. Ettevõtte kärpis tuluprognoosi 29% viidates kõrgetele materjalikuludele ning kukkuvale automüügile USAs.
Täna on meeleolud Euroopas jahtunud. Londoni FTSE 100 -1,33%. Saksamaa DAX +1,04%. Prantsusmaa CAC 40 -0,65%. Soome OMX -0,28%. Rootsi OMX -1,11%. Venemaa Micex -1,49%, RTS +0,08%.
Nafta on käitunud täna NYMEXil nõrgalt kukkudes 2,18%. Barrel maksab 64,52 dollarit.
Seotud lood
USA turud on reedel tõusnud. Lõpule jõuab
rekordiline languskuu.
USA turud hoidsid plusse. Päev lõpetati üle
2% kõrgemal.
USA indeksid lõpetasid oma nädalase
suurima tõusu peale 1974. aastat.
Venemaa aktsiaturg on eile järsu tõusu
järel natuke langenud.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?