Mitmel rindel äri ajav Jaanus Glaase ütles,
et vara kirjutamine abikaasa Taimi Glaase nimele oli pere otsus.
Hiljuti avastasid Äripäeva ajakirjanikud, et mullu 500 rikkaima sekka kuulunud Jaanus Glaase ettevõtted Gatsby, Gatsby Konsultatsioon ja Russalka kuuluvad nüüd tema abikaasale Taimile. Vara vahetas omanikku suvel sõlmitud abieluvaralepinguga, mille kohaselt jäi naise lahusvaraks ka kaks kinnistut ja Tööstuse tänava korter.
Arvukate kinnistute ja mitmete ettevõtete omanik Gatsby tegeleb finantsvahenduse ja laenuandmisega, Gatsby Konsultatsiooni põhitegevuseks on aga raamatupidamine, auditeerimine ja nõustamine. Varem on Äripäev Gatsbyst kirjutanud kui astelpajukasvataja Lauri Aaspõllu ühest võlausaldajast.
Eelmisel aastal oli Jaanus Glaase Äripäeva rikaste edetabelis 123 miljoni krooniga 251. kohal. Tänavu hindas Äripäev Taimi Glaase vara väärtuse 245,8 miljonile kroonile. Värskes edetabelis andis see 159. koha.
"Mis vahet see on, kelle nimel vara on? See oli lihtsalt pere otsus," selgitas Jaanus Glaase täna aripaev.ee-le. Küsimusele, kas see samm ei tee ta äripartnereid ärevaks, vastas mees, et tal pole äripartnereid.
Samas pole teada, et Jaanus Glaaset rõhuks suured võlad või oleks tal vaja lähitulevikus mingeid pahandusi klaarida. Registrite kammija võib täheldada vaid mikroskoopilisi maksuvõlgu.
Mullu rikaste edetabelis 75,7 miljoni krooniga 461. kohal olnud Taavi Reigam ütles samas, et tema lahkumine ettevõtete omanikeringist oli ajutine. Firmade ametliku omanikuna näitab äriregister praegu Proplastiku raamatupidajale Lea Tammistule kuuluvat OÜd Laomaja.
Laomaja 2007. aasta majandusaruanne selgitab, et muutused omanikeringis lihtsustavad kontserni struktuuri. Äripäeva kasutatud metoodika järgi on ettevõtte vara väärtus 119,6 miljonit krooni, mis andis Lea Tammistule edetabeli 330. koha.
"Ütleksin, et ei kommentaari," vastas Reigam palvele asja lähemalt selgitada. "Kannatage, see on ajutine," sõnas ta ja kinnitas samas, et Lea Tammistu pole tema lähikondlane ega elukaaslane.
Seotud lood
Äripäeva rikaste TOP 500 sisaldas mitmeid
edukaid advokaate, kes murdsid tabelisse mitte tänu oma advokaadibüroodele, vaid
hoopis neile kuuluvate kinnisvara või investeerimisega tegelevatele firmade
tõttu.
Aavik Partnerid Advokaadibüroo
advokaat Maidu Kaasik ütles aripaev.ee-le, et usub nende büroo advokaaditasude
konkurentsivõimelisusse, erinevalt hiljuti avaldatud uuringust, kus väideti, et
Eesti advokaadid saavad EL liikmesriikidest 2-3 korda madalamat tasu.
Ehkki GILDi investeerimispankurid tõid
tänavu turule oma pingerea, nimetades seda ise esimeseks tõsiseltvõetavaks
katseks hinnata Eesti suuremaid ettevõtteid, ei kavatse Äripäev oma edetabelite
koostamisest sugugi loobuda.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.