Läti keskpank tegi suurima nädalase
kohaliku valuuta ostu viimase kahe aasta jooksul, toetamaks latti peale selle
nõrgenemist.
Läti keskpank ostis eelmisel nädalal eurode eest 189,8 miljonit latti, kuna lati kurss on euro suhtes langenud madalale tasemele ning seega oli valuuta ost odav, kirjutas Bloomberg. Pank ostis valuutat, et lati nõudlust tõsta ja kunstlikult selle väärtust ülespoole lükata.
Läti võttis üle riigi suuruselt teise panga, Parex panga, raputades riigi pangasüsteemi kindlustunnet - tehes seda samal ajal, kui riik läbib Euroopa halvimat majanduslangust, mis omakorda külvab kahtlust, et latt võib seista silmitsi devalveerimisega.
“Devalveerimiseks pole mingit alust ja põhjust,” ütles riigi peaminister Ivars Godmanis. “Läti keskpangal on väga soliidsed reservid.”
Viimase seitsme nädala jooksul on Läti keskpank ostnud 483,1 miljonit latti toetamaks kohalikku valuutat.