Nafta hind on taas üle kuu aja tõusnud USAs
elektroonilisel kauplemisel üle 50 dollari piiri.
Veebruarikuu kohaletoimetamise tähtajaga nafta hind on kerkinud USAs 1,2 dollarit 50,05 dollarini barreli eest. Viimane kord maksis barrel üle 50 dollari 15. detsembril.
OPEC plaanib taas tootmist piirata ning seda kõigi aegade suurimas mahus. OPEC, kelle liikmed toodavad 40% maailma naftast, nõustus eelmisel kuul kärpima naftatootmist 2,2 miljoni barreli võrra päevas. Analüütikud on aga olnud siiani kahtlevad, kas OPEC suudab ka neid kärpeid hoida. Venetsueela ning Iraan, kelle riigi tulud sõltuvad suuresti just nafta hinnast, oleksid seetõttu sunnitud vähem pumpama, mistõttu oleks see neile lisasurve.
Nafta hinda on kergitanud ka pinged Gaza sektoris ning Venemaa ning Ukraina gaasitüli. Kuna Venemaa ning Ukraina ei suuda kokku leppida gaasi hinnas, on Venemaa vähendanud gaasitarneid läbi Ukraina Euroopasse, kust Euroopa saab väga suure osa oma gaasist.
Nafta hind on roninud nüüdseks 26. detsembri põhjast umbes 38%.
Seotud lood
Konflikt Gaza sektoris ning Venemaa ning
Ukraina gaasitüli on nafta hinna tõusule pööranud.
Nafta hinna järsk langus on taas
päevavalgele toonud toorme ekspordist sõltuvate režiimide tegeliku olemuse ja
nõrkuse, pannes Venemaa, Venezuela ja Iraani „maailmavallutusplaanid“ praegu
ootele.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.