General Motors kärpis automüügi prognoose.
Autotootja võib vajada veelgi USA valitsuse abiraha. Alates 2004. aastast on
autotootja läbi põletanud 72 miljardit dollarit.
General Motorsi juhid ootavad käesoleval aastal nüüd USA automüügiks 10,5 miljonit sõidukit. Eelmine prognoos oli 12 miljonit sõidukit, mis anti detsembri alguses USA kongressi ees abiraha küsides. GMi president Fritz Hendersoni sõnul teeb praegune turuolukord automüügi prognoosimatuks, kirjutas CNN.
Viimane müügialandus võib tähendada seda, et halbade aegade üleelamiseks vajab autotootja võibolla veel USA valitsuse abiraha. Fritzi sõnade järgi vajaks autotootja 2009. aastal kokku 18 miljardit dollarit, kui müük nii palju kukub. Seda ütles ta detsembris ning nüüd ongi prognoos sealmaal, et uus abiraha oleks ellujäämiseks vajalik. Autotootja sai USA valitsuselt laenuks juba 13,4 miljardit dollarit ning Chrysler sai laenuks 4 miljardit dollarit.
General Motorsi seekordne prognoos on isegi hullem Chrysleri ning Fordi prognoosidest. Viimased üritavad sellel aastal müüa vastavalt 11,1 ja 12,5 miljonit sõiduvahendit.
Kahjumid on hirmuäratavad. GM on saanud alates 2004. aasta algusest kokku 72 miljardit dollarit kahjumit. Selle aasta esimeses kvartalis ootavad analüütikud autotootja kahjumiks 3,4 miljardit dollarit ning siis veel 10,2 miljardit ülejäänud aasta peale.
Seotud lood
Rohkem kui 5% S P 500 indeksi
aktsiatest maksavad alla 5 dollari, nagu näiteks General Motorsi, Motorola ning
Fordi aktsiad.
USA autotootja General Motors lõpetab
golfistaar Tiger Woodsi toetamise peale 9 aastat kestnud koostööd, kirjutab
CNNMoney.
Kui Fordi juht Alan Mulally otsustas
riigilt abi mitte paluda, ei tähenda see, et ettevõte on finantsiliselt kahest
teisest USA autootjast tugevam, vaid soovib neist lihtsalt imagoloogiliselt
distantseeruda, kirjutas BusinessWeek.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.