Olympic Entertainment Group (OEG)
teatas börsile 556 miljoni kroonisest neljanda kvartali kahjumist, tunamullu
teenis kontsern samal perioodil 97,4 miljonit krooni kasumit.
Seejuures teenis Olympic neljandas kvartalis valuutakursi muutusest 298,5 miljonit krooni kahjumit. Aasta varem sai laia haardega kasiinofirma valuutakursist vaid 22 miljonit krooni kahjumit. Enim kiskusid OEG tulemust negatiivseks Ukraina grivna, Poola zlott ja Rumeenia leu.
Arvestuslikku kahjumit saadi aga ka mitmete investeeringute ümberhindlusest. Seoses üldise majanduskeskkonna halvenemisega hindas OEG juhtkond varasid alla 197,1 miljoni krooni ulatuses. Juhtkonna otsused ja hinnangud põhinevad ajaloolisel kogemusel ning prognoosidel, teatas OEG tegevdirektor Andri Avila börsile.
2008. aasta kokkuvõttes tuli 380,7 miljoni kroonise 2007. aasta kasumi asemel 452,6 miljoni kroonine kahjum. Majandusaasta kokkuvõttes tekkis valuutakursi muutusest 263 miljoni kroonine kahjum. Tunamullu oli vastav näitaja -34,3 miljonit krooni.
Kontserni 2008. aasta konsolideeritud müügitulud moodustasid 2 788,1 miljonit krooni, mis on 11,3% enam kui 2007. aasta teenitud 2 517,4 miljoni kroonine kogutulu.
Balti riikide hasartmänguturg langes neljandas kvartalis 20% võrra, kusjuures oma mõju avaldasid ka seadusandlikud sanktsioonid ning suitsetamiskeelu kehtestamine Eestis ja Leedus. Kuigi oktoober oli Olympicule 2008. aasta edukaim kuu, ei teinud see ega turuosa suurenemine tugevat langustrendi tasa.
Eestis tõusis OEG turuosa 42%-lt 45%-le, Lätis 15%-lt 16%-le ning Leedus 51%-lt 54%-le. Aasta lõikes suurima tulude kasvu saavutasid kontserni ettevõtted Poolas ja Slovakkias.
2008. aastal läbis OEG ulatusliku optimeerimis- ja restruktureerimisprogrammi, mille käigus suleti 10 negatiivse rahavooga kasiinot ja koondati 288 töökohta. Aasta lõpuks oli Olympicul kaheksa riigi peale kokku 133 kasiinot ja 3924 töötajat.
Kahjumlike mängupõrgute sulgemisele ja inimeste koondamisele kulus 17,7 miljonit krooni. Sel aastal peaks läbiviidud sammudest tekkima 166 miljonit krooni kasumit, märkis kontsern börsiteates.
Seotud lood
Olen Olympicus pettunud. Mitte seetõttu, et
ettevõte tuli reedel välja tõenäoliselt Eesti ettevõtlusajaloo suurima
kvartalikahjumiga. Olen löödud hoopis seepärast, et meie börsi lipulaev on oma
tegelikku seisu investorite eest viimased kuud varjanud.
Lenne üks omanikke Urmas Leeman leidis, et
Olympic oleks võinud saata eelnevalt välja kasumihoiatuse, mitte investoreid
hiigelkahjumiga ehmatada.
Mitme Ida-Euroopa valuuta järsk
devalveerimine tõi selle turuga seotud Eesti börsifirmadele IV kvartalis suure
kahjumi, eriti järsult kukkus Olympic Entertainment Group, mis toob firmas kaasa
koondamised ja 20protsendilise palgalanguse.
Olympic Entertainment Groupi neljanda
kvartali puhaskasum kukkus 15% ehk 98 miljonile kroonile. Põhjuseks terav
marginaali langus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.