Lenne üks omanikke Urmas Leeman leidis, et
Olympic oleks võinud saata eelnevalt välja kasumihoiatuse, mitte investoreid
hiigelkahjumiga ehmatada.
"Aeg on raske, aga tulemused on tõesti katastroofilised," kommenteeris Olympicu üks suuremaid erainvestoreid Urmas Leeman ettevõtte neljanda kvartali tulemusi. „Eks see oli teada, et mingi pauk peab tulema, sest välisturgudel toimus devalveerimine, aga nii suurt ei osanud oodata,“ nentis investor.
Leeman möönis, et pole rahul sellega, kuidas ettevõtte aktsionäridele infot edastas. „Kas just petetud, aga oleks viisakas olnud, et kasumihoiatus oleks vahepeal välja antud. Kindlasti oleks investorid sellest paremini aru saanud, kui nüüd ühekorraga selline üllatus tuli,“ märkis ta, lisades, et kõik börsiettevõtted võiksid teha kasumihoiatusi, et investoreid drastilisteks muutusteks ette valmistada.
Ettevõtja sõnul tuleb Olympicu hiigelkahjumit võtta pigem kui ühekordset ja ta hindab Olympicu püüdlusi olukorda parandada. „Tegutseda tuleb, ei saa käed rüpes olla. Välisturgudele minek oli õige, kuid oli ettenägematu, et seal devalveerimised tulevad. Tegijal ju juhtub. Loodan, et suurem kukkumine on läbi,“ rääkis ettevõtja.
Leemani sõnul võiks ettevõte võimalusel isegi laiendada, kui vaba raha oleks. Ettevõtja lisas, et oleks hea märk, kui Olympicu juhid ise aktsiad juurde ostaksid, kuid ta möönis, et ka neil ei pruugi praegu olla vaba raha.
Leeman ise kavatseb Olympicu aktsiaid praegu hoida. „Kogus on piisavalt suur, seda on praegu keeruline realiseerida,“ nentis oma ettevõtte Lenne kaudu ca 167 000 aktsiat omav Leeman.
Seotud lood
Eelmise aasta majandustuuled pühkisid
minema suure osa Eesti börsiettevõtete kasumitest. Kaotajaterivi juhtisid
Olympic, Silvano ja Baltika, jõudsalt vastutuult rühkisid vaid
Norma, Starman ja Tallinna Sadam.
Olen Olympicus pettunud. Mitte seetõttu, et
ettevõte tuli reedel välja tõenäoliselt Eesti ettevõtlusajaloo suurima
kvartalikahjumiga. Olen löödud hoopis seepärast, et meie börsi lipulaev on oma
tegelikku seisu investorite eest viimased kuud varjanud.
Baltika, Olympic EG ja Silvano FG aktsiate
võrdluslimiidid on muudetud, mis tähendab, et need aktsiad saavad tehniliselt
kukkuda enam kui 15%, teata ettevõte.
Olympic Entertainment Groupi tegevjuht
Andri Avila tunnistas, et kujunenud ettevõtte majandusolukorda oleks ettevõte
saanud paremini kommunikeerida, ning lubas edaspidi selles vallas operatiivsem
olla.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.