Olympic Entertainment Groupi tegevjuht
Andri Avila tunnistas, et kujunenud ettevõtte majandusolukorda oleks ettevõte
saanud paremini kommunikeerida, ning lubas edaspidi selles vallas operatiivsem
olla.
Avila meenutas, et OEG ei ole eelmisel aastal kasumi- ega käibe-eesmärke avalikustanud.
„Samas ei ole OEG oma investorite ees susserdanud, vaid on alati rääkinud asjadest nii, nagu need on. III kvartali börsiteadet novembri alguses avaldades oli meile teada see, et oktoober oli olnud meie parim kuu nii käibe kui ka EBITi poolest kogu eelmise aasta jooksul, mis andis lootust heaks kvartalitulemuseks. Samuti on ajalooliselt IV kvartal olnud meie äris parim kvartal kogu aasta jooksul. Kahjuks ei kujunenud november ja detsember selliseks, nagu loodetud, ning lisaks avaldasid negatiivset mõju valuutakursikahjumid,“ rääkis Olympicu juht Äripäevale antud
online-intervjuus.
Lisaks eeltoodule tuli aastaaruannet kokku pannes teha muutunud majanduskeskkonna ja valuutakursside muutuste tõttu allahindlusi nii firmaväärtuste kui ka muude varade osas, mille lõplik ulatus selgus alles vahetult enne börsiteate avaldamist, meenutas Avila.
„Tahan rõhutada, et eelmise aasta korrektsioonid olid oma ulatuses erakordsed ning seetõttu kulus lõplike numbriteni jõudmiseni oluliselt rohkem aega kui varasematel aastatel ning tundub, et seda enamikul börsifirmadel,“ lisas ta.
Avila sõnul on OEG alati lähtunud printsiibist kajastada oma varasid ja kohustusi reaalses ja õiglases väärtuses ning mitte asuda numbrite ilustamise libedale teele. "Seda nõuab nii seadus kui ka meie enda veendumus. Otsus hinnata alla oma varasid sellises ulatuses, nagu me eelmise aasta IV kvartalis seda tegime, ei tulnud lihtsalt, kuid leiame, et nii on ausam OEG aktsionäride ja avalikkuse suhtes. Loodetavasti saab olukorra muutudes teha ka samalaadseid positiivseid otsuseid," märkis OEG juht.
Loe täispikka online-intervjuud
SIIT!Seotud lood
Olympic Entertainment Groupi tegevjuht
Andri Avila ütles, et kui viimase aja trend ei pöördu, siis võib kogu gruppi
silmas pidades tulevikus oodata ees kuni kolmandiku kasiinode
sulgemine.
Olen Olympicus pettunud. Mitte seetõttu, et
ettevõte tuli reedel välja tõenäoliselt Eesti ettevõtlusajaloo suurima
kvartalikahjumiga. Olen löödud hoopis seepärast, et meie börsi lipulaev on oma
tegelikku seisu investorite eest viimased kuud varjanud.
Lenne üks omanikke Urmas Leeman leidis, et
Olympic oleks võinud saata eelnevalt välja kasumihoiatuse, mitte investoreid
hiigelkahjumiga ehmatada.
Mitme Ida-Euroopa valuuta järsk
devalveerimine tõi selle turuga seotud Eesti börsifirmadele IV kvartalis suure
kahjumi, eriti järsult kukkus Olympic Entertainment Group, mis toob firmas kaasa
koondamised ja 20protsendilise palgalanguse.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.