Eesti Energia müüs 2009. aasta veebruaris
Eestis kokku 679 gigavatt-tundi (GWh) elektrienergiat, mis on 2,9 protsenti
vähem kui 2008. aasta veebruaris, teatas ettevõte.
Elektrimüügi langust pehmendas mullusega võrreldes 5,5 kraadi võrra madalam välistemperatuur.
„Veebruaris mõjutas külm ilm meie elektrimüüki positiivselt, kuid ilmastiku mõju välja jättes oli müügimahtude langus oluliselt suurem“, ütles Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik. „Eesti Energia hinnakirjad on konkurentsiameti poolt koostatud eeldusega, et elektrimüük kasvab igas kuus 3 protsenti võrreldes eelmise aasta vastava kuuga. Reaalsus on aga sellest kaugel ning see sunnib meid rangele kokkuhoiule“, selgitas Kaasik hetkeolukorda.
Majanduskeskkonnas toimuvad muudatused, tootmismahtude vähenemine ning üldine kokkuhoid avaldavad elektrimüügile negatiivset mõju ning see tähendab Eesti Energiale 2009/10. majandusaastal kulude vähendamise vajadust rohkem kui 500 miljoni krooni ulatuses.
2009. aasta veebruaris müüs Eesti Energia äriklientidele nii avatud kui suletud turul kokku 421 GWh elektrienergiat, mis on 5,2 protsendi võrra vähem kui mullu samal kuul. Eesti Energia müük koduklientidele langes veebruaris ühe protsendi võrra ning kokku müüdi 2009. aasta veebruaris eratarbijatele 176 GWh elektrit. Müük võrguettevõtjatele moodustas 82 GWh, tõustes möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 6 protsenti. Elektrimüügi mahu vähenemist põhjustas üldine majanduslangus, mille mõju kompenseeris veebruari külm ilm. Ilmastiku mõju kõrvale jättes langes elektrimüük Eestis umbes 10 protsenti.
Eesti Energia veebruarikuu keskmine elektrienergia müügihind kodumaisel turul ilma võrguteenusteta oli 503,5 krooni megavatt-tunni eest (kr/MWh). Sama perioodi keskmine baaselektrienergia hind Põhjamaade energiabörsi Nord Pool Soome piirkonnas oli 604,7 kr/MWh.
Eesti Energia soojusenergia müük 2009. aasta veebruaris oli kokku 240 GWh, mis on 8 GWh võrra rohkem kui 2008. aasta veebruaris. Soojusenergia müüki mõjutas positiivselt 5,5 kraadi võrra madalam välistemperatuur käesoleva aasta veebruaris. Negatiivselt on viimastel kuudel soojuse müüki mõjutanud uue Eesti Energiale mittekuuluva soojusenergia tootja lisandumine Tallinna soojusturule.
Seotud lood
Eesti Energia peab ametiühingutega
läbirääkimisi töötajate soodustuste äravõtmiseks, kuid juhtide palkade
vähendamine pole seni veel päevakorras olnud.
Eesti Energia Leedu tütarettevõtte Lumen
Baltivum juhiks sai senine UAB Pristise tegevjuht Liudas Liutkevicius, teatas
ettevõte.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.