Pärast tänast hääletust Prantsusmaa
parlamendi ülemkojas, ootab maailma üks karmimaid seadusi internetipiraatluse
vastu veel vaid president Nicolas Sarkozy allkirja.
Uus seadus loob Prantsusmaal agentuuri, mis hakkab jälgima autorikaitsega kaitstud materjali illegaalset allalaadimist internetist. Internetikasutaja, kes tabatakse muusika või filmide illegaalselt allalaadimiselt ilma selle eest maksmata, saab esmalt kaks hoiatust. Kolmandal korral vahele jäädes lubab uus seadus sellise internetikasutaja aastaks internetita jätta, selgitas uue seaduse põhiolemust tänane Financial Times.
Vastuoluliseks teeb seaduse see, et Prantsusmaa läheb internetiühenduse äralõikamisel kohtusüsteemist mööda. Just küsimuse taha, kas kohtusüsteem peaks olema kaasatud või mitte, takerdus nädalapäevad tagasi Euroopa Parlamendis ka ELi telekommunikatsioonituru reform. Euroopa Parlamendi seisukoht on, et internetile juurdepääsu takistamise saab otsustada vaid kohus.
Eelnõu koostajaks on Denis Oliviennes, Prantsusmaa ühe juhtiva filmi-, muusika- ja raamatupoe Fnac nõukogu esimees.
Prantsusmaale tähendab uus seadust ilmselt ka järjekordset kokkupõrget Brüsseliga, mis on Prantsusmaaga vaielnud paljudel teemadel alates konkurentsist energiaturul kuni viimati kohaliku autotööstuse toetamiseni.
Seotud lood
Euroopa Parlament hääletas täna
seaduseelnõu vastu, mis oleks kaasa toonud Euroopa Liidu
telekommunikatsioonituru ulatusliku reformi.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.