Levadia Group OÜ presidendi ja omaniku Viktor Levada sõnul pingutasid nad viimase hetkeni. "Säilitasime töölistele palga, aga lõpuks mõistsime, et praeguses olukorras ei tule Venemaalt niikuinii tellimusi ning lõpmatuseni ei suuda Levadia Group tehast üleval pidada," selgitas Levada.
Ettevõtja sõnul kulutas metallitehas iga kuu 5,5 miljonit krooni, millest umbes 4 miljonit läks töötasudeks ja 1,5 miljonit elektrile ja gaasile.
TMT Groupi peadirektor Vadim Martõnov ütles Delovõje Vedomostile, et pankrot oli ainus lahendus. "Tingimustes, kus tellimusi pole, ei ole võimalik töötada, seetõttu otsustasime, et on vaid üks väljapääs - pankrot," sõnas Martõnov.
"Kui Venemaa majandusseis paraneb ja saame tellimusi, siis jätkame tootmist ka tulevikus," ütles Levada. "Näiteks selline mudel, mida kasutab Merko, võiks meile sobida. Meie oleksime peatöövõtja, kes annab väikefirmadele-alltöövõtjatele lihtsamaid töid, aga mitte ei tee neid oma jõududega."
Märtsi algul võlgnes TMT Group oma töötajatele kahe kuu palga. Levada ei osanud öelda, millal töötajad oma saamata jäänud tasu kätte saavad. "Meil on praegu mõne tellimuse täitmine pooleli, loodame nende täitmisel ka raha saada ja ehk siis suudame ka töötajatega ära klaarida," kinnitas suurettevõtja.
Kuigi tehas asub Tallinnas, viis firma aprilli algul oma juriidilise aadressi üle Raplasse. Martõnovi sõnul olid põhjuseks Tallinna pikad kohtujärjekorrad, Pärnus aga oli pankrotti võimalik algatada tunduvalt kiiremini. Kui suured on tehase võlad, ei soovinud Martõnov avaldada.
Seotud lood
Toomas Annuse suurosalusega Baltimaade suuremaid kinnisvarafirmasid E.L.L. Kinnisvara ostis avalikul enampakkumisel Tallinna kesklinnas asuva Olümpia hotelli vastas paiknevad kinnistud.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.