"Me ei saanud loodetud tellimusi Rootsist, Norrast ja Suurbritanniast, kuna kohaliku valuuta odavnemise tõttu Eesti krooni suhtes ei olnud meie toodang enam konkurentsivõimeline," rääkis Pajuri.
Skandinaaviamaade valuuta odavnes keskeltläbi 15 protsenti, Suurbritannia nael kukkus koguni 20 protsenti. "Hästi läheb meil ainult Prantsusmaal, kuna seal on euro. Hiljuti sõlmisime miljonilise lepingu soomlastega," lisas Pajuri.
Möödunud aasta detsembris rääkis Pajuri, et tootmismaht kahanes umbes 30 protsenti. Seetõttu peatas ettevõte märtsini töö Tallinna tehases ning saatis 50 töötajat sundpuhkusele. Kuna loodetud tellimusi aga ei tulnud, koondati 30 töötajat, teiste palkasid aga kärbiti kolmandiku võrra.
"150 töötajast jäi Tallinnasse 50," ütles Glaskeki juht. "Lisaks korraldasime tootmise ümber." Rääkides aastalõpu prognoosidest, avaldas Pajuri lootust, et käibe langus jääb 30-40 protsendi piiridesse.
Seotud lood
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.