Politseinikud korjasid paarilt
meeleavaldajalt Toompeal ära venekeelseid plakateid ning viisid need oma bussi.
Kohalolev rahvas suhtus sellesse rahumeelselt.
Ametiühingute organiseeritud meeleavaldus Toompea lossi ees on kokku toonud üle tuhande inimese. Väljakul rahva seas on palju keskerakonna ja sotside liikmeist riigikogulasi, samuti mõni üksik rahvaliitlane. Valitsusparteide IRLi ja Reformierakonna poliitikuid meeleavaldusel näha pole.
Küll kinnitas IRLi liikmest majandus- ja kommunikatsiooniminister pärast meeleavalduse algust Toompea lossist lahkudes, et tuleb pärast tagasi väljakul protestivate inimestega rääkima. Kell kolm oligi Parts Toompeal tagasi ning asus ajakirjanikele intervjuusid andma. Kümme minutit pärast kella kolme ronis Parts esimese ministrina väiksele lavale ning asus kohalolijaile kõnet pidama. Kuigi talle hüüti sageli vahele, pidas Parts oma viieminutilise kõne ajal vapralt vastu.
Ametiühingute rahvakogunemisel on täna kõlanud nii eesti- kui venekeelsed kõned. Teiste seas pidas kõnet roheliste esindaja riigikogus Valdur Lahtvee. Väljakul rahva seas käib ringi ka pronksiööde "kangelane" Dmitri Linter.
Seotud lood
Toompea lossi õue sõitis mitu
politseinikke täis väikebussi, et valmistuda kell kaks algavaks
ametiühingute meeleavalduseks, teatas Äripäeva ajakirjanik sündmuskohalt.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu
fraktsiooni esimees Eiki Nestor ütles täna riigikogu ees ametiühingute miitingul
peetud kõnes, et sotsid kavatsevad lõpuni seista tööinimese õiguste
eest ega toeta töölepinguseaduse muutmist viisil, mis halvendab vaid ühe
osapoole – töövõtjate – olukorda.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.