Riigikohtu otsus eile kinnitatud Euroopa
Parlamendi hääletamistulemusi ei mõjuta, ütles vabariigi valimiskomisjoni
esimees Heiki Sibul ERRi raadiouudistele.
Eile teatas Keskerakond, et pöördub riigikohtusse tulenevalt valimiskomisjoni otsusest tunnistada Valgamaal ja Tallinnas kehtivaks kümned hääletussedelid, mida keskpartei pidas seadusega vastuolus olevaks, kuna neil on ainult üks pitsatijäljend.
Antud otsus on meie hinnangul selgelt seadusevastane, kuna Euroopa Parlamendi valimise seadus sätestab selgelt ja ühemõtteliselt, et kehtetuks tunnistatakse hääletamissedel, millel ei ole jaoskonnakomisjoni pitsati kaht jäljendit, selgitas Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.
Heiki Sibula sõnul on viimastest Euroopa Parlamendi valimistest palju õppida. "Häälte ülelugemine, mis mitu korda toimus, andis meile õppetunni, kui tähtis on sedelit korrektselt täita, et seda ei oleks võimalik mitmeti tõlgendada," rääkis ta. Valimiskomisjoni esimees lisas, et oma otsus tuleks kirjutada väga selgelt, või kui inimene on ühe sedeli rikkunud, saab ta küsida uue; siis ei pea hääletustulemusi mitu korda muutma olenevalt sellest, kuidas keegi konkreetset sedelit hindab.
Eestist osutusid Euroopa Parlamenti valituks Indrek Tarand, Ivari Padar, Tunne Kelam, Siiri Oviir, Kristiina Ojuland ja Vilja Savisaar.
Seotud lood
Esialgseil andmeil kujunes Keskerakonna ühe
eurosaadiku koht kõige kallimaks, sest europarlamendis kaks mandaati saanud
erakond kulutas valimiskampaaniale umbes kümme miljonit krooni.
Vabariigi valimiskomisjon kinnitas täna
Euroopa Parlamendi valimiste lõplikud hääletamistulemused.
Vabariigi valimiskomisjon vaatas tänasel
koosolekul läbi neli Keskerakonna kaebust ning jättis need rahuldamata.
Keskpartei teatel vaidlustavad nad otsuse Riigikohtus.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?