Prisma Peremarketi tegevdirektor Janne
Lihavainen ütles, et jaekaubanduses on II kvartalis märgata veelgi suuremat
kaost.
"On tunda, et tarbijate ebakindlus on veelgi suurenenud. Tarbijate ebakindlust iseloomustavad eelkõige madalama hinnaga toodete eelistamine, edasilükkamist kannatavate ostude edasilükkamine (mugavus- ja luksuskaubad) ning poeskäimiste arvu vähenemine," selgitab Lihavainen Äripäevale.
Milliseks prognoosite järgnevate kvartalite arenguid enda firma vaatevinklist lähtudes?
"Kõik sõltub olukorrast Eesti ja maailma majanduses. Prisma vaatenurgast aga jätkame samal kursil kui siiani - pakume tarbijatele püsivalt kõige soodsamaid hindu koos hea kvaliteedi ja laia valikuga. Siiani on see meile uusi kliente juurde toonud ja arvame, et toob ka edasipidi," on Lihavainen lootusrikas.
Seda, kuidas on läinud teiste tegevusvaldkondade liidritel ja milliseks nad prognoosivad järgnevate kvartalite majandusarengut, loe juba homsest Äripäevast!
Seotud lood
Riigikogu rahanduskomisjonis ei läinud läbi
vähemusvalitsuse ettepanek kergitada 1. juulist käibemaksu 2% võrra.
Kui Eesti Pank prognoosib tänavuseks SKP
languseks 12,3%, siis ettevõtjad ei taha II kvartalist kõneldes ülemäära
ennustada, milliseks võiks nende tegevusvaldkonnas teine poolaasta kujuneda.
Eesti suurima alkoholitootja AS Liviko juhtaja Janek Kalvi sõnul kipub nende
valdkonnas äri üha enam sohu vajuma.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.