Swedbankis umbes aasta tagasi loodud kõrgendatud äririski juhtimise divisjoni Eesti juht Eddi Joost lahkub detsembri lõpus ametist ja suundub aknatootja Glaskek nõukogu liikmeks.
Joost lahkub panga kinnitusel omal soovil, ta on Swedbankis kokku töötanud 12 aastat ettevõtete finantseerimise valdkonnas. Swedbanki nn kriisikomandos Joosti alluvuses töötab praegu umbes 50 inimest.
"Tema soov oli rakendada oma kogemusi ja teadmisi ettevõtlussektoris ning uuest aastast liitub ta Glaskekiga," teatas Swedbanki pressiesindaja.
Joost kinnitas ka ise täna Äripäevale, et lahkub pangast omal soovil ja ajend selleks on sisemine soov võtta vastu uus väljakutse. "Soovin suunduda ettevõtlusse ehk reaalsesse maailma," sõnas ta.
Küsimusele, kas nõukogu liikme koht pakub talle Glaskekis piisavalt rakendust, sõnas Joost, et asub ettevõtte pikaajalist visiooni ja organisatsiooni uut struktuuri üles ehitama. "Iga uus asi võtab palju aega ja praegu rakendan end sellega. Kavatsen end Glaskekiga pikaajaliselt siduda," märkis ta.
Glaskekiga viis Joosti teed tema enda sõnul kokku tavapärane suhtlus ja huvide kattumine. Tööalaselt Joost ettevõttega kokku puutunud ei ole, kuigi nentis, et Glaskek on Swedbanki klient.
Panga pressiesindaja teatel valib Swedbank uue juhi kõrgendatud äririski divisjoni kohale nii pangasiseste kui ka -väliste kandidaatide hulgast.
Äripäevale on Swedbanki nn kriisiosakonnaga kokku puutunud ettevõtjad vihjanud, et pank on muutnud strateegiat probleemsete laenuklientidega tegelemisel. Nimelt on Swedbank klientide sõnul muutunud paindlikumaks senise üsna jäiga ja kiire varade realiseerimise asemel.
Pangast lahkuv Eddi Joost ei soovinud teemat kommenteerida. Swedbanki pressiesindaja kummutas omalt poolt sellised väited. "Panga strateegia korporatiivklientide restruktureerimise valdkonnas ei ole muutunud," sõnas ta.
Kõrgendatud äririski divisjoni fookuses on suurettevõtted, kelle äritegevust on mõjutanud halvenenud majanduskeskkond Balti riikides. Nende suurettevõtete finantsprobleemid on täna reeglina seotud likviidsusraskuste ja ettevõtte kasumlikkusega.
"Panga ülesandeks on klientide finantsnõustamine ja sobivate restruktureerimislahenduste leidmine koostöös klientidega," rääkis Swedbanki pressiesindaja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbanki Balti panganduse kõrgendatud äririski juhtimise divisjoni juhiks Eestis saab Lars Nilsson, teatas pank.
Alates 11. jaanuarist 2010 asub Swedbanki Balti panganduse krediidijuhtimise divisjoni juhtima Kristina Mikenberg, kes seni töötas Eesti krediidijuhtimise divisjoni juhina, teatas pank.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.