Tallinna 2010. aasta eelarve näeb ette, et linn müüb 35 miljoni krooni eest maha 35 protsenti Tallinna Prügila aktsiatest.
Enne seda kavatseb Tallinna linn teenida prügifirma aktsiate pealt veel ka dividenditulu, kuid selle täpset suurust pole Tallinn eelarves välja toonud.
2009. aastal Tallinna Prügila dividendide väljamaksmise ettepanekut ei teinud, kuid eelneval kahel aastal maksis prügifirma omanikutulu vastavalt 22,6 miljonit ja 15 miljonit krooni.
Jõelähtme vallas jäätmete käitluse ja ladustamisega tegelev firma teenis omanikele 2008. aastal 108 miljoni kroonise käibe juures 18,8 miljonit krooni kasumit. Kasum oleks võinud olla märkimisväärselt suuremgi, kui prügifirma poleks aastaga kaotanud väärtpaberiturgudel ligi 8 miljonit krooni. Nimelt hoidis ettevõte umbes poole oma 72 miljoni kroonini ulatuvast likviidsusportfellist Tallinna Prügila nõukogu poolt konservatiivselt hinnatud väärtpaberites.
Tallinna poolt soovitud 35 miljoni kroonine hind näitab, et linn soovib aktsiaid maha müüa umbes bilansilise maksumusega (2008. aasta lõpus prügila bilansiline koguväärtus 101,7 miljoni kroonini)
Tallinna Prügila ülejäänud aktsiate (65 protsenti) omanik on SULO Regionalholding GmbH & Co. KG, mis kuulub Veolia Environnement gruppi.
Veolia on Eestis viimastel nädalatel tugevalt kritiseerinud Eesti Energia kava ehitada 2012. aastaks Tallinna lähedale Irusse masspõletusahi, mis kasutaks enamikku Eestis toodetavatest olmejäätmetest elektri- ja soojuse tootmiseks, mis võtaks prügiladustajalt sisuliselt leiva.
Enne oktoobris toimunud kohalike omavalitsuste valimisi levisid jutud, et Tallinna linn soovib tagasi osta või saada enamusosalus (50% + 1 hääl) firmas Tallinna Vesi, et saada vee hind pealinnas monopoli kontrolli alla. Hetkel kuulub linnale veefirmas praktiliselt sama suur osalus kui prügifirma (34,7 protsenti).
Seotud lood
Äripäeva küsimustele vastas Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte direktor Ando Leppiman.
Jäätmeveofirma Veolia juhi Argo Luude sõnul laseb Eesti Energia Iru masspõletusjaama ehitusega raha tuulde, mis sunnib riiki jaama elushoidmiseks seadusandlikke piiranguid kehtestama.
Kui tallinlaste prügi hakkab põletama Eesti Energia, toob see prügisektoris kaasa monopoli tekke ja võimaliku hinnatõusu kõigi Eesti piirkondade jaoks, teatas Veolia Keskkonnateenuste juht Argo Luude.
Eesti Energia ja AS Veolia Keskkonnateenistuse vahel puhkes jäätmesõda, kuna energiamonopol soovib enamiku Eesti olmejäätmetest põletada oma prügijaamas ning toota sellest elektrit ja soojust, Veolia aga toodaks prügist kütust ja suunaks osa ka taaskasutusse, vahendas "Aktuaalne Kaamera".
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.