Tänasest on Ateenas Rahvusvahelise Valuutafondi eksperdid, et abistada Kreeka valitsust euroala suurima defitsiidi ohjeldamisel.
IMF nõustab Kreeka valitsust pensionireformi, maksupoliitika, efektiivsema maksukogumise ning eelarve kontrollimehhanismide osas, teatas eile IMFi pressiesindaja.
IMF, mis on viimase pooleteise aasta jooksul abilaenu andnud riikidele Ungarist ja Lätist Pakistanini, tahab lähemalt tutvuda Kreeka valitsuse plaanidega ja koostada oma seisukohad plaanitavate abinõude võimalikest mõjudest, ütles IMFi esimene asedirektor John Lipsky läinud nädalal.
IMFi osalemine Kreeka probleemide lahendamisel on tundlik teema – turud on juba mõnda aega spekuleerinud, et Kreeka, mille eelarvedefitsiit oli mullu 12,7% SKPst ning riigi võlakoorem 113% SKPst, võib IMFilt ja Euroopa Liidult abilaenu vajada.
Kreeka eitab välisabi vajadust ja toonitab, et saab hakkama omal jõul.
Läinud nädalal olid Ateenas ka Euroopa Komisjoni ja Euroopa Keskpanga eksperdid, et tutvuda Kreeka plaanidega defitsiit 2012. aastaks uuesti 3% piiresse suruda. Konkreetse plaani peab Kreeka valitsus Euroopa Komisjonile esitama selle kuu jooksul.
„Kreeka valitsus on olukorra tõsidusest teadlik,“ ütles Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku kandidaat Olli Rehn eile Euroopa Parlamendis toimunud volinikukandidaatide küsitlusel. Rehn nentis, et Kreeka probleemid võivad negatiivselt mõjutada ka teisi euroala riike ja eurot ennast.
Samas ei pidanud Rehn vajalikuks välja töötada plaani, kuidas euroalal hätta sattunud riike abistada. Rehni sõnul võiks see tekitada soovimatu ajendi distsipliin käest lasta.
Samuti ei toetanud Rehn sanktsioonide kehtestamist euroala normidest hälbivate riikide suhtes. Rohkem rõhus ta vajadusele euroalal majanduspoliitikat tihedamalt koordineerida ning järelevalvet parandada.
Seotud lood
Kreeka rahandusminister George Papaconstantinou ütles sel nädalal, et tema ei taha küll olla see rahandusminister, kes Kreekale Rahvusvaheliselt Valuutafondilt abi paluma läheb.
Kreeka on võtnud järjekorda Hiina rahale, kirjutab tänane Financial Times.
Valega euroklubisse trüginud Kreekale on kätte jõudnud tõehetk – euro ei ole vaid prestiižiküsimus.
Terve eelmise nädala hoidsid eurot paine all Kreeka probleemid, kuna korduvalt vassinud riigi kriisiplaan ei ärata investoreis usaldust.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.