Ekssiseministri Kalle Laaneti arvates näitavad hiljuti avastatud nn kalapesu juhtumid, et Keskkonnainspektsioon ei suuda või taha avastada ebaseaduslikku kalaäri.
"Viimasel ajal on Eestis õiguskaitseorganid avastatud hulgaliselt nn kalapesu juhtumeid, kuid keskkonnainspektsioon, kelle ülesanne on teostada looduskeskkonna ja -varade kasutamise alast järelevalvet, pole suutnud või ei taha ebaseaduslikule ärile piiri panna," märkis Laanet.
"Kuna Riia laht ei külmu ära, siis ei ole võimalik seal kala püüda ning naaberriigi kalamehed käivad tööd tegemas Pärnu lahe või Peipsi järve jääl," selgitas Laanet.
"Püütud kala müüakse kohalikule kalurile, kes need oma püügipäevikusse kirja paneb, seejärel viiakse kala kokkuostu," kirjeldab Laanet.
Laanet toob paar näidet seadusetust kalapesust.
20. jaanuaril tabas Pärnu politseiosakonna patrull kaubiku ligi kahe tonni värske kalaga, mille tegelikku päritolu ei suutnud vedaja tõendada.
Neljapäeval tabasid Maksu-ja Tolliameti töötajad taas auto 718 kilo värske kohaga, millel puudusid päritolu tõendavad dokumendid.
Kala on võimalik püüda harrastuspüügi loaga, mis maksab 180 krooni. Luba saab osta ka SMS-i teel ning harrastuspüügi loaga on võimalik püüda piiramatus koguses kala.
Seotud lood
Keskerakondlasest riigikogulane, endine
politseiprefekt Kalle Laanet väidab, et sai Tartu suurärimehe Neinar Seli vastu
algatatud kriminaalasjast teada ajakirjandusest.
Riigikogu õiguskomisjoni liige Kalle Laanet
on oma väljaütlemistes, mis puudutavad Rahumäge ja Antropovit, vaoshoitud, kuid
ta nendib, et mehed peaksid avalikkusele selgitusi andma.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme
ja endise siseministri Kalle Laaneti hinnangul on tänane uudis politseinike
alampalga kärpe kohta äärmiselt murettekitav, kuna vähendab riigi
sisejulgeolekut.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.