Läti riik korraldab 24. veebruaril võlakirjaoksjoni, kus müüb esimest korda 2007. aastast kaheaastase tähtajaga võlakirju, vahendab agentuur Bloomberg.
Kokku pannakse oksjonile võlakirju mahus 10 miljonit latti ehk 220,6 miljonit krooni.
Läti finantsturud on stabiliseerumas pärast seda, kui parlament kiitis heaks 2010. aasta kulude kärped ja maksutõusud ning valitsus sai IMFilt ja Euroopa Komisjonilt kätte abilaenu väljamaksed. Intressid Läti pankadevahelisel turul ja riigivõlakirjade intressid on alanenud. Likviidseid reserve on riigil praegu ca 10% ulatuses SKPst, nentis reitinguagentuur Moody’s selle kuu alguses.
Läti aastase tähtajaga võlakirjade intressimäärad langesid 18. veebruaril 5,6%le võrreldes 14,75 protsendiga läinud aasta 8. oktoobril. Kolme kuu Rigibor on alanenud 2,99%le võrreldes 29,8%ga läinud aasta 26. juunil.
„Suhteline stabiilsus poliitilisel maastikul aitab oluliselt rahaturu ja riigivõlakirjade intressimäärasid langetada,“ ütles SEB Läti haru kapitaliturgude osakonna juht Kristaps Strazds. „Kui see müük õnnestub, siis võib juba mõelda veel pikema tähtajaga võlakirjade emiteerimisele.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Läti keskpanga president Ilmars Rimševics ütles intervjuus ajalehele Independent Morning Newspaper, et juba praegu peaksid Läti poliitikud ja valitsus oskama vastata küsimusele, kuidas hoida 2011. aasta riigieelarves kokku 400 miljonit latti.
Rahvusvaheline Valuutafond IMF kiitis kolmapäeval heaks Lätile järgmise 200,3 miljoni euro suuruse laenuosa väljamaksmise.
Leedu peaminister Andrius Kubilius ütles
täna raadiointervjuus, et Läti majanduskriis varjutab Leedu valitsuse
võlakirjade müüki, kuna välisinvestorid ei tee kolmel Balti riigil vahet.
Läti majandus on stabiliseerumas ning valuuta kontrollimatu devalveerimise oht oluliselt vähenenud, hindab agentuur Moody’s värskes ülevaates Läti majandusest.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.