Majandusminister Juhan Partsi hinnangul muutub lähiaastatel töötuse asemel taas probleemiks tööjõupuudus ning tuleb rohkem tudengeid suunata rakenduskõrgkoolidesse.
Juhan Parts ütles tänasel rakenduskõrghariduse konverentsil peetud ettekandes, et kui praegu on töötus probleem number üks, siis nelja aasta pärast on jälle tööjõupuudus probleem number üks.
Rakenduskõrgharidusel on selle ärahoidmisel suur roll, märkis Parts, kelle hinnangul leevendab töötust just täiend- ja ümberõpe, kuna väga paljud töötud on ilma konkreetse hariduseta.
Parts nentis, et Eestis läheb 70protsenti tudengitest ülikoolidesse ja 30protsenti rakenduskõrgkoolidesse. "Soome ja Saksamaal on see suhe vastupidine", lausus Parts. "Mis me teeme sellega?"
Parts tõi välja, et tuleb eristada ettevõtlus- ja majandusõpe. "Ettevõtja on keegi muu, kui ärijuht," nentis Parts. Ta lisas, et kui 40protsenti õppima minejatest tahab saada ettevõtjaks, siis tegelikkusest ka hakkab ettevõtjaks vaid 5protsenti.
Otseülekannet konverentsilt näed
siit.
Seotud lood
Suhtumist ettevõtlikkusse tuleb oluliselt muuta, et tudengid tahaksid olla ettevõtjad, mitte kõrgelt tasustatud palgatöötajad, nentisid praegune ja endised majandusministrid rakenduskõrghariduse konverentsil.
Majandusteadlane Andres Arrak ütles täna rakenduskõrghariduse konverentsil esinedes, et praegune töötus on selle noore mehe nägu, kes jättis buumiaastatel kooli pooleli ja läks Norrasse palkmaju ehitama.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.