Riigil kulub Estonian Airis enamusosaluse omandamiseks 200-400 miljonit krooni, ütles peaminister Andrus Ansip.
Kapitalivajadus sõltub sellest äriplaanist, mille alusel edasi tegutsema hakatakse, aga see suurusjärk ulatub 200-400 miljoni kroonini, rääkis Ansip täna valitsuse pressikonverentsil.
Peaministri sõnul sisaldab maksimumsumma kindlasti Bombardieri lennukite kasutuselevõttu, aga need otsused on aktsionäride üldkoosoleku otsustada. "Ei ole Eesti valitsus see, kes kaasaktsionäride eest vähemusaktsionärina hakkab otsuseid langetama," lisas ta.
Peaminister Ansip ei kinnitanud tänasel pressikonverentsil, et riik ja SAS kirjutavad tõenäoliselt nädala lõpus alla eelleppele, millega läheb 66% Estonian Airist Eesti riigile ja SASi osalus kahaneb 34%-le.
Praegu kuulub Estonian Airist SASile 49%, Eesti riigile 34% ning investeerimispangale Cresco 17%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!