Eesti tõusmine maailma riikide konkurentsivõime edetabelis on loomulik, kuid Evea president Marina Kaas oleks ootanud pikemat kui üheastmelist sammu.
"Ettevõtlussektor on teinud väga suuri jõupingutusi oma efektiivsuse, st ka konkurentsivõime parandamiseks. Ka valitsuse tegevus avaliku sektori kulude kärpimisel oli märkimisväärne," põhjendas Kaas.
Arvatavasti on Eesti konkurentsivõime reitingut mõjutanud ka 2009. aastal täidetud eeldused eurole üleminekuks. Masu on mööda saamas ja see peab kajastuma ka kõiksugu uuringutes ja hindamistes, lisas ta.
"Kui suudaksime veel lõpetada maksupoliitilised eksperimendid ja hoida kahe käega kinni sellest, mis hästi töötab ning meie ettevõtluskeskkonnale head mainet loob, usun, et oleme varsti taas oma kunagisel väärikal 23. kohal," lausus Kaas.
Esikolmiku järjestuses Aasia tiigrite etterebimine Kaasi ei üllatanud, kuigi ta avaldas arvamust, et ei saa aru, kuidas saab Hiina erihalduspiirkonda Hongkongi hinnata iseseisvate maailmariikide hulka ilma, et arvestataks kogu Hiina rahvavabariigi näitajaid.
"Siis võiks ju Harjumaad ka eraldi hinnata ning oleksime kindlalt kõrgemal kohal," kommenteeris Kaas.
Autor: Kadrin Karner, Anne Oja
Seotud lood
Maailma riikide konkurentsivõime edetabelis tõusis Eesti mulluselt 35. kohalt ühe koha võrra ülespoole, selgus värskest aastaraamatust IMD World Competitiveness Yearbook 2010.
Kuna hindamise kriteeriumid on väga erinevad, on praegu igasugune hindamine ja riikide liikumine edetabelites üles ja alla väga intensiivne, rääkis Tondi Elektroonika ASi juht Uno Abru.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.