Ametiühingute keskliidu esimehe Harri Taliga hinnangul on tööandjate manifesti eesmärk lükata kogu vastutus riigi õlgadelt töötajaile.
"See idee, et hakata aktiivseid tööhõivemeetmeid rahastama töötuskindlustusmaksetest – see tähendab maksukoormuse tõusu, just nimelt tööjõumaksude tõusu," tõi Taliga intervjuus ERRile välja, et manifest mõjub tööpuuduse probleemile negatiivselt ega aita tööhõivet suurendada.
"Kogu risk ja vastutus on inimese õlul, aga inimene ei loo ju iseendale töökohti," kinnitas Taliga, et manifestis toodud ettepanekud veeretavad vastutuse riigi kaelast ära.
Kui ametiühingujuhil avaneks võimalus, muudaks ta tööandjate manifestis eelkõige üldist suhtumist ja hoiakut. "Ma ei näe selles manifestis tasakaalustatud lähenemist, mille eesmärk oleks Eesti ühiskonna areng ja inimeste parem elujärg, sest ühiskond ei saa ju areneda, kui inimestel läheb halvasti," rääkis ta.
Seotud lood
Töötajate streigiõiguse piiramist nõudev ja kollektiivsete läbirääkimiste vastu suunatud tööandjate tänane manifest on transpordi ametiühingu hinnangul täis ettepanekuid, millest juhindumine viiks riigi majanduslikku ja poliitilisse tupikusse.
Mitu ametiühingujuhti ja sotsiaaldemokraadid kirjutavad täna alla töötajate koostöö manifestile, millega on oodatud liituma kõik erialaliidud ja ametiühingud.
Tööandjate keskliit esitles ideid ja suunitlusi, mille poole Eesti riik peaks pürgima. Aeg nende teostamiseks on küps, leidsid liidu juhid Tarmo Kriis ja Enn Veskimägi.
Ma ei soovi diskuteerida selle kohatu, imperatiivses stiilis manifestiks kutsutud teksti üle. See lõhub sidusust meie ühiskonnas. Usun, et manifesti autorid ei esinda Eesti ettevõtjate enamuse mõtteid.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?