Töötajate streigiõiguse piiramist nõudev ja kollektiivsete läbirääkimiste vastu suunatud tööandjate tänane manifest on transpordi ametiühingu hinnangul täis ettepanekuid, millest juhindumine viiks riigi majanduslikku ja poliitilisse tupikusse.
„Tegu on poliitilise äärmuslusega,“ kirjutas transpordi ametiühing oma pressiteates.
„Kuigi Põhjamaade majandused tõestasid oma vastupidavust üleilmsete kriiside suhtes, kiikavad tööandjad oma ettepanekutega täna pigem majanduslikult ebastabiilse Läti kui Rootsi suunas,“ hindas transpordi ametiühingu esimees Peep Peterson.
Ta oli veendunud, et ametiühingud suudavad suurema osa kahjulikest otsustest ära hoida, kuid selleks tuleb järsult tõsta töötajate teadlikkust ja valmidust oma huvide ja õiguste eest seista.
Seotud lood
Tööandjad soovivad oma täna avaldatud manifestis muuta sotsiaalse turvalisuse aluseid Eestis, ütles ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga intervjuus ERRi raadiouudistele.
Tööandjate keskliit esitles ideid ja suunitlusi, mille poole Eesti riik peaks pürgima. Aeg nende teostamiseks on küps, leidsid liidu juhid Tarmo Kriis ja Enn Veskimägi.
Ma ei soovi diskuteerida selle kohatu, imperatiivses stiilis manifestiks kutsutud teksti üle. See lõhub sidusust meie ühiskonnas. Usun, et manifesti autorid ei esinda Eesti ettevõtjate enamuse mõtteid.
Äripäev küsis tööandjate manifestist ajendatult riigikogus esindatud erakondade juhtidelt 15 küsimust. Keskerakonna esimees Edgar Savisaar delegeeris ajapuudusele viidates vastamise partei aseesimehele Kadri Simsonile.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.