Liikluskorraldusvahendeid valmistava, paigaldava ja hooldava ASi Signaal omanikeks on olnud kirju seltskond.
Kuni 2004. aasta suveni oli Signaali omanik Tallinna linn. Juunist 2004 kuni 2008. aasta suveni omas firmat Andres Peets oma ettevõtete OÜ Richtel ja hiljem Reveko Telekommunikatsioonide AS kaudu.
Juunist septembrini 2008 oli Signaal Paul Varuli advokaadibüproos töötava vandeadvokaadi Ants Mailendi pisikese ettevõtte Biljon Investments OÜ nimel.
Alates septembrist 2008 on Signaali omanikuks Šveitsis 2007. a lõpus asutatud Neue Zuger Treuhand AG, mis on tõenäoliselt riiulifirma ja mille omanikku on keeruline teada saada, ettevõtet juhib Christine Sutter.
Autor: Kadri Paas, Indrek Kald
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ma ei usu, et maksumaksjad saavad uuel aastal teada, kellele Tallinn tegelikult meie raha Signaali-nimelisse firmasse maksab, kirjutab ajakirjanik Mari Mets.
Pärast Äripäevas ilmunud lugusid Tallinna liiklushankel kallima pakkumise kiuste võidutsenud offshore-omanikega firmast Signaal vahetusid Küprose registris ettevõtte omanike nimed.
Tallinna liiklusskeeme koostava AS Napali juhataja Toomas Laanpere tunnistab, et tal ei ole sarnaselt paljude teiste inimestega samuti aimugi, kes on AS Signaali tegelik omanik.
Tallinna linnale kuulunud ASi Signaal müük oli aastaid tagasi justkui müstifikatsioon – nõukogu liikmed jäeti infosulgu, ettevõte müüdi aga ainsale huvilisele, klubiärimees Andres Peetsi osaühingule Richtel.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.