Äripäeva Rikaste TOPi koostamise metoodika hindab suure hulga ettevõtete väärtust vähese hulga standardiseeritud meetodite abil, kuid igale ettevõttele peaks lähenema individuaalselt, ütles LHV investeerimispanganduse juht Erki Kert.
"Nagu öeldakse, siis kui mingi asi sobib kõigeks, siis tegelikult ei sobi ta mitte millekski," kommenteeris Kert Äripäeva Rikaste TOPi koostamise metoodikat.
Ta lisas, et eks mõnevõrra on sarnane lugu ka Äripäeva metoodikaga, kus väga suure hulga ettevõtete väärtust hinnatakse vähese hulga standardiseeritud meetodite abil.
"Rääkides ettevõtete väärtuse hindamisest, siis reaalselt tuleks igale ettevõttele läheneda individuaalselt, valides väärtuse hindamiseks sobivaima meetodi väga paljude võimalike variantide hulgast. Samuti oleks ettevõtete väärtuse hindamiseks vaja märgatavalt rohkem infot kui avalikest allikatest on võimalik kätte saada," nentis Kert.
"Seega tuleb taoliste standardmeetodite alusel leitud väärtuse hinnangutesse alati suhtuda teatud reservatsioonidega, kuid samas ka aru anda, et reaalselt ei ole Äripäeval tõenäoliselt ei tööaega ega piisavalt infot, et ettevõtetele individuaalsemalt läheneda," kommenteeris pankur.
Seotud lood
OG Elektra nõukogu esimees Oleg Gross usub, et tänavu tõuseb ta Äripäeva Rikaste TOP 500 kuue koha võrra ülespoole 29ndaks, kuid võitjaks pakub ta Fjodor Bermani.
Et ausalt rikkaks saada tuleb õigel ajal, õiges kohas, õiges perekonnas sündida, õiges koolis käia ja õigeid inimesi tunda, sõnas majandusteadlane Heido Vitsur.
Praegu võib saada rikkaks ka nullist, kuid siis peab olema kas hea know-how ja sotsiaalvõrgustik või head tooted, märkis sotsioloog Andrus Saar.
Firma väärtus seisneb tuleviku väljavaadetes, mitte mineviku kasumites, kommenteeris KPMG Baltics finantsnõustaja Virgo Süsi Rikaste TOPi koostamise metoodikat.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.