Kiviõli keemiatööstuse ja ümberkaudsete maaomanike pikk vaidlus võib tööstuse aasta lõpuks seisata.
Kiviõli keemiatööstuse põlevkivi varud on otsakorral, kuid kaevandamist laiendada ei saa, sest ettevõtet ümbritsevad põlevkiviväljad on eraomanike valduses, maade ostuks ettevõttel aga vahendeid ei ole, vahendasid ERRi raadiouudised.
Kiviõli keemiatööstuse kommunikatsiooni- ja haldusjuhi Raivo Loti hinnangul jätkub neil põlevkivi aasta lõpuni ning edasine pole selge. Keemiatööstuse seiskamine paneks Sonda valla ja Kiviõli linna raskesse seisu: põlevkivi kaevandamise lõpetamine jätaks Sonda valla ilma ressursimaksust - vald kaotaks kuus miljonit krooni ehk kolmandiku eelarvest.
Kiviõli keemiatööstuses töötab 700 inimest, peamiselt Kiviõli linna elanikud.
Seotud lood
Kiviõli, Sonda ja Maidla elanikud pöördusid Euroopa Liidu ja rahvusvaheliste keskkonnakaitseorganisatsioonide poole palvega korraldada sõltumatu ekspertiis Kiviõli Keemiatööstuse OÜ keskkonnarikkumiste tuvastamiseks.
Riik peaks enne OÜ Kiviõli Keemiatööstuse (KKT) kasuks maade sundvõõrandamise protsessiga jätkamist viima ettevõttes läbi objektiivse kontrolli ja analüüsi, mitte aga pimesi usaldama esitatud dokumente, leiab KKT põlevkivikarjääri laienduse teele jäävate maatükkide üks omanikest Nikolai Reisman.
Tallinna ringkonnakohus tühistas möödunud reedel Kiviõli Keemistööstusele Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääris kaevandamisloa.
Põhja-Kiviõli maaomanikud pöördusid õiguskantsler Indrek Tederi poole taotlusega teostada järelevalve majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kavatsuse üle sundvõõrandada Põhja-Kiviõli karjääri maad.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.