Ameerika DNS-operaator EveryDNS.net tegi seda, mida temalt oodati - blokeeris möödunud nädalal lõplikult Wikileaksi domeeni.
Reede hommikul loobus Wikileaks samas domeeni Wikileaks.org kasutamisest, kolides DNS-majutaja avalikes serverites uuele aadressile Wikileaks.ch, mida haldas Prantsusmaal asuvate serverite Šveitsi piraatide partei. Mõned tunnid hiljem lahkus Wikileaks Prantsusmaa poliitikute vastuseisu tõttu aga ka sealt, vahendas uudisteportaal cybersecurity.ru.
EveryDNS.net juhid kommentaare ei andnud. Lühikeses pressiteates avaldas ettevõte järgmist: domeen Wikileaks.ch lülitati täna välja vastavalt EveryDNS.neti ülem- ja alamdomeenide korporatiivsele poliitikale. EveryDNS.net ei jaga veebilehtedel Wikileaks.org ja Wikileaks.ch sisaldunud materjalide suhtes projektiga samu seisukohti.
Tundub samas, et Wikileaksi asutaja Julian Assange ei kavatse alla anda. Ta kirjutas oma blogis, et delikaatsed infomaterjalid on varasemast veelgi kätteesaadavamad ning neile pääseb ligi aadressidelt Wikileaks.de, Wikileaks.fi ja Wikileaks.nl. Nimekiri pole lõplik ja näitavat projekti vastupidavust äraütlemistele.
Asjatundjate sõnul saab Wikileaksi ühelt aadressilt teisele suunata vaid silmapilgu jooksul, kui selliseks pidevaks kolimiseks on piisavalt raha.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ÜRO paneel leidis, et WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i kinnihoidmine Londonis Ecuadori saatkonnas on seadusevastane.
Meie järgmiseks sihtmärgiks saab olema üks USA pank, kinnitas intervjuus Forbesile USA saatkondade sisedokumendid avalikustanud WikiLeaksi juht Julian Assange.
Londoni politsei vahistas saladusi levitava veebilehe Wikileaks asutaja Julian Assange'i. Novembri lõpus kuulutas Interpol Rootsi taotlusel Assange'i vägistamissüüdistuse tõttu üleilmselt tagaotsitavaks.
ALSO Eesti tegevdirektori Anti Kuiva hinnangul on olnud WikiLeaksis informatsiooni levitanud meeste käitumine argpükslik ja ta ei mõista, mis on olnud paljastuse mõte.
Hiljuti miljonäristaatusesse jõudnud investor Rahakratt hoolimata finantsvabadusest priiskama ei kuku – luksusautode kollektsiooni omamise asemel sõidab ta ringi rendiautoga ning seetõttu pole ta ka eriti kursis palju furoori tekitanud automaksuga.