Keskerakondlased Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemägi ja tema asetäitja Olga Ivanova, kes kandideerivad Riigikokku, on linna raha eest üles seadnud suured plakatid, mil nad isiklikult kutsuvad linnaelanikke tervisepäevale.
„Milleks on tervisepäeva vaja reklaamida linnaosavanema ja tema asetäitja hiigelportreedega? Olgu siis pildi peal pigem arst või võimlemisõpetaja. Kui idee on selles, et noorte daamide nägemine on tervendav, siis võinuks valimiseelses olustikus leida neutraalsed modellid. Tegemist on linna raha kuritarvitamisega, et mitte öelda vargusega maksumaksja taskust, mille eesmärk on isiklik kampaania,“ süüdistas naisi oma blogis Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisuse liige Andres Herkel.
Karin Tammemägi kinnitas Postimehele, et plakatite eest on tõesti maksnud linn.Mõlemad naised plaanivad ka eelseisvatel valimistel Põhja-Tallinna piirkonnas kandideerida.
Eile kirjutas Postimees, kuidas Isamaa ja Res Publica Liidu piirkondade juhid teevad erakonna kihutustööd sisuliselt riigi raha eest, sest möödunud aastal otsustas IRL vormistada partei piirkondlikud aktivistid oma ministrite ja maavnemate nõunikeks.
Ehkki palka saavad need inimesed riigilt, teevad nad ka pärast nõunikukohale asumist edasi sedasama parteitööd, mida ennegi.
Seotud lood
Kui suve hakul otsis kaitsepolitsei läbi Põhja-Tallinna linnaosavanema Karin Tammemägi tööruumid ja infokandjad, siis tänaseks on linnaametnikule esitatud ka kahtlustus omastamises.
Kui Isamaa ja Res Publica Liidu sellist tegevust hukka ei mõisteta ja see jääb vaid valimiseelseks diskussiooniks, siis võimendatakse veelgi poliitilist allakäigutreppi, millel erakonnad juba mõnda aega trambivad, rääkis politoloog Ivar Tallo.
Kuigi Reformierakond kinnitas, et nad ise IRLi meetodeid ei kasuta, leiab Reformierakonna peasekretär Kristen Michal, et see, kuidas asju aetakse on iga erakonna enda otsustada.
Mida arvavad sotsiaaldemokraadid Postimehes ilmunud loos „IRLi valimiskampaania vedajad saavad palka riigilt“ kirjeldatud käitumisest ja kulude kokkuhoidmise viisist?
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.