Olen juba ammu veendunud, et Euroopa Liidus peaks olema ühtne maksusüsteem, sõnas ettevõtja Jüri Mõis.
Saksamaa kantsler Angela Merkel on euro kriisis lõpuks otsustavalt ohjad haaranud ning tahab reedel Brüsselis erakorralisele tippkohtumisel esitleda euro päästmisplaani. Selle plaani järgi on muuseas taotlus juurutada ühised alused ettevõtete maksustamiseks - kaotada maksudumpingute võimalus ehk investorite meelitamisele kunstlikult madalate maksudega.
Mõis on maksude ühtlustamisega päri. „Kui näiteks Tallinn on Eesti pealinn, ei saa siit püüda hakata piirkonda valitseda ja luua endale paremad reeglid. Ei saa teha nii, et Märjamaal on pensionid väiksemad ja Tallinnas suuremad. Siis kisub kõik viltu. Ühes majandusruumis peavad olema ühed seadused. Ei pea just kaua koolis käima, et arendada endas seda mõtlemist“ sõnas Mõis.
Mõisa arvates ei saa Eesti igavesti jääda madalate maksudega riigiks. „Ühe hobuse seljas ei saa lõpmatult ratsutada. Eestil on põhiline geograafiline eelis, seda tuleb ära kasutada,“ sõnas Mõis.
Seotud lood
Endine rahandusminister ja praegune Tallink hotelli juht Aivar Sõerd ütles, et Angela Merkeli maksuettepanekutega võib nõustuda, kui need puudutavad juba 2008. aastast kavas olnud maksubaasi ühtlustamist, kuid jätaks liikmeriikide maksumäärad nende endi otsustada ning ettevõtetele valikuvabaduse.
Kaua kõhelnud Saksamaa kantsler Angela Merkel on euro kriisis lõpuks otsustavalt ohjad haaranud ning tahab reedel Brüsselis erakorralisele tippkohtumisele kogunevate ELi liidritega arutada ka euroala riikide tihedamat majandusalast koostööd – päevakorra põhiteemadeks on energeetika ja innovatsioon.
Krimelte omaniku ja juhi Jaan Puusaagi hinnangul võiks Saksamaa ettevõtlusmakse ühtlustada Eestit eeskujuks võttes.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.