Mis juhtub, kui meie ümber laskub tõeline pimedus, kus sõna otseses mõttes ei näe näppugi suhu pista? Näitus "Dialoog pimeduses" aitab mõista, kuidas elavad oma elu need, kes midagi ei näe.
Kuigi "Dialoog pimeduses" on nähtamatu näitus - korraldajad ise reklaamivad, et seda on külastanud miljonid inimesed, aga näinud pole veel mitte keegi -, on see silmi avav ja intensiivne kogemus. Tund aega täielikus pimeduses viibimine mõjub emotsionaalselt vist küll kõigile külastajatele.
Pimedasse ruumi, kus saab külastada parki, sõita paadiga ja lõpuks kohvikus lobiseda, lubatakse ainult koos pimeda või vaegnägijast giidiga, kes juhendab, kuhu minna ja mida kompida. Ilma giidita oleksin ilmselt kohe ninuli lennanud, aga koos giidi abiga ei tundunudki pimedus nii hirmus.
Pigem oli tund aega pimedust rahustav ja õpetlik. Näiteks avastasin ühel hetkel, et vehin rääkides aktiivselt kätega. Milleks seda teha, kui keegi ei näe?
Pimedate kohvikus saime giidilt pimedate elu kohta küsimusi küsida. Tegelikult ei tea suurem osa meist pimedate elust midagi.
Seotud lood
Eri põlvkondade ühtseks ja tõhusaks tiimiks sidumine võib olla keerukas, kuid õigesti juhitud meeskondades toovad vanemate kogemused koos nooremate avatud mõtlemisega kokkuvõttes paremaid tulemusi, leitakse saates “Minu karjäär”.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele