GrabCADi asutaja Indrek Narusk ütles Äripäevale, et Seedcampil osalemine tasub startupile ära ka siis, kui ei tulda võistluse võitjaks.
"Väga kihvt!" kommenteeris Narusk eile õhtul võitu, millega kaasneb 50 000-euro suurune investeering. "Kui nüüd kellegi jutule minna, siis see on garantii või kindlustus. Õnnega seal ei võida, peab olema väga hea äriidee."
Narusk märkis, et GrabCADi võidu tuleku tunne oli tal tegelikult juba enne, kui võitjad välja kuulutati. Seal oli väga palju startuppe, mis põhinesid sotsiaalmeedial. Meil oli midagi muud, inseneridele. Lootsime, et võidame," rääkis ta.
Narusk kummutas väite, nagu olnuks Seedcampil osalemine kallis. Kulud tekkisid alles siis, kui GrabCADi meeskond koos 25 teise startupiga nädalaks Londonisse kutsuti. "Ja see oli kindlasti seal käimist väärt! Sai esineda Euroopa suurimatele riskiinvestoritele, kohtuda mentoritega ja iga päev olid ka üritused, õhtusöögid," rääkis Narusk veendunult.
Londonis käis GrabCADi tutvustamas kaks inimest. Narusk ise viibis samal ajal messil Ameerikas.
Seotud lood
Kaks Eesti idufirmat valiti Euroopa olulisima kiirendi Seedcamp finaalüritusele.
2009. aastal Seedcampi investeeringu võitnud majandustarkvarafirma Erply tegevjuht Kristjan Hiiemaa ütles, et ettevõttel riskiinvestorite leidmisega muresid enam pole.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.