OÜ Kapa Puit suurosanik, Keskerakonna liige Arno Kirsimägi kinnitab ehkki paljud valijad arvavad, et riigikokku kandideeritakse raha pärast, siis tema seepärast küll ei kandideeri – ettevõtjana teenib ta palju rohkem.
"Ometi võtan ma kandideerimist tõsiselt. Mind teeb murelikuks maaelu hääbumine. Olen maaettevõtja, annan täna tööd 62 inimesele," sõnas ta.
Kirsimägi lubab, et Toompeale valituna tegutseks ta läbi maaelu komisjoni.
"Õhuke riik tuleb paksemaks kasvatada. See tähendab – seda on imelik kuulda ettevõtja käest –, et ettevõtte tulumaks tuleb taastada ja kiiremas korras. Kui ettevõtja ei investeeri ja võtab puhtalt kasumi välja, siis see tuleb maksustada. Teadupärast viiakse praegu Eestist välja viis miljardit krooni maksuvaba raha ja seetõttu on riigi tulude pool vähenenud. Tuludebaasi tuleb tõsta," tutvustas Kirsimägi enda põhimõtteid.
Seotud lood
Kui tõele näkku vaadata, siis võimalust riigikokku pääseda mul sisuliselt pole, konstateeris Hiiumaal ainsana fotograafiaga tegeleva OÜ Pildikoda omanik ja juht, keskerakondlane Ants Vahtras.
Päris aus vastus on: sooviti, et ma kandideeriksin, põhjendas Tartu IT- ja arvutifirma ASi Kernel nõukogu esimees, Erakond Eestimaa Rohelised liige Priit Truusalu, miks ta läks valimiskarussellile.
Tänane Äripäev kirjutab, et tervelt iga seitsmes riigikokku pürgija on ettevõtja.
OÜ Casino Cleopatra suuromaniku, Reformierakonna liikme Igor Sumaroki kinnitusel sai ta riigikogu kahel eelmisel valimisel vene rahvusest poliitikutest ühena parima häältesaagi ning usub oma edu ka seekord kordavat.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.