OÜ Sulemees kaasosanik Rein Pihlar, iseseisvuspartei liige meenutas, et kui ta neli aastat tagasi läks valimisjaoskonda ja avas riigikogu kandidaatide nimekirja, siis selgus, et tal ei ole mitte kellegi poolt hääletada.
"Olemasolevad suurparteid ei väljenda enam minu vaateid, suured parteid on ignoreerinud juba varsti 15 aastat rahva ootusi ja tahet. Nüüd on mul võimalus valida vähemalt kasvõi iseennast," rääkis ettevõtja.
"Kui ma osutun valituks, on minu põhiline eesmärk võtta võim parteide tagatubadelt ja anda võim tagasi valijale. Esmajärjekorras tuleks muuta riigikogu valimisseadust.Mulle teeb muret ka meie kõrge maksukoormus. Ehkki meil on parempoolne valitsus, on viimastel aastatel maksukoormus Eestis järsult tõusnud ning me edestame selles osas praegu peaaegu kõiki Läänemere riike.Nii kaua, kuni tööjõumaksusid ei alandata, säilib Eestis ülikõrge tööpuudus ja lootus sellele, et investeeringud hakkavad massiliselt töökohti looma, on inimeste petmine," rääkis Pihlar.
Seotud lood
Kui tõele näkku vaadata, siis võimalust riigikokku pääseda mul sisuliselt pole, konstateeris Hiiumaal ainsana fotograafiaga tegeleva OÜ Pildikoda omanik ja juht, keskerakondlane Ants Vahtras.
Tänane Äripäev kirjutab, et tervelt iga seitsmes riigikokku pürgija on ettevõtja.
OÜ Casino Cleopatra suuromaniku, Reformierakonna liikme Igor Sumaroki kinnitusel sai ta riigikogu kahel eelmisel valimisel vene rahvusest poliitikutest ühena parima häältesaagi ning usub oma edu ka seekord kordavat.
Maksuvõlglaste sekka sattunud, riigikogusse kandideerivad ettevõtjad tunnistavad võlgasid ja lubavad selle pleki oma kuuereväärilt kiiresti maha pesta.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.