"If It Ain't Broke, Don't Fix It" ehk iga katse parandada hästi töötavat süsteemi on mõttetu ja vahel isegi kahjustav. Seda näitus mitme töö kaudu tõestada püüabki.
Näiteks portreteerib Pilvi Takala video "Players" mängu loogikat järgivate pokkerimängijate kogukonda. Nad rakendavad tõenäosusteooriat kindlustamaks olukorda, et teineteist koheldaks õiglaselt ja et igaüks panustaks võrdselt. Anu Pennaneni, Anna Škodenko, Taaniel Raudsepa ja Sigrid Viiri teosed käsitlevad aga ühel või teisel moel konstrueeritud keskkondade mõistet, seiramist ja järelevalvet.
Krõõt Juurak ja Mårten Spångberg omakorda määratlevad ümber arusaamu sellistest asjadest nagu kriis, representatsioon, metsik loodus, linn või edu ning kõige otsast algamist.
Andrea Büttner kinnitab, et häbi on emotsioon, mis osutab sellele, mis inimestele tõesti korda läheb. See on tunne, mis puudutab kultuuriliste konventsioonide seda osa, mida peaksime teistele näitama või teiste eest varjama.
Epp Kubu portreteerib näitusel üht üsna tragikoomilist olukorda, kus inimesed ei tea, mida teha, ja hakkavad seetõttu oma kannatusi nautima.
Kunstnike Paul Haworthi ja Sam de Grooti installatsioon "The Pain" aga paiskab õhku väite, et võib-olla on 17aastastel kogu aeg õigus olnud, rõhutades teravaid mõistelisi vasturääkivusi.
Näitusel osalevad veel Dénes Farkas & Neeme Külm, Flo Kasearu, Darius Mikšys (LT), Rytis Saladžius (LT), Triin Tamm, Timo Toots jpt.
Autor: ÄP
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.