Mulle meeldiks, et ükskõik, kes võidaks valimised, tuleks põllumajandusminister samast erakonnast, ütles Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu tegevdirektor Urmas Ingver.
„Kui põllumajandusminister on valitsuses väikese puudli rollis, on väga raske milleski kokku leppida,“ põhjendas Ingver. „Kui põllumajandusminister tuleks aga Reformierakonnast, võiks põllumehed loota näiteks suuremaid investeeringuid.“
Ingver ütles, et kuna ettevõtjatel on olnud raske aeg, pole ta väga süvenenud sellesse, kuidas ministrid on oma tööga hakkama saanud. „Kui kedagi esile tõsta, siis võib-olla… Ligi võidakse kiruda, kuid ta on oma jäikusega eesmärgid saavutanud ja eelarve tasakaalus hoidnud,“ lausus Ingver.
Ingveri hinnangul pole Andrus Ansipi valitsus väga hukatuslikult tegutsenud. „Kui Ansip pärast valimisi jätkab, on vähemasti teada, mida oodata,“ sõnas Ingver. „Erilisi illusioone mul siis ei ole, töökohti juurde ei looda ja Eesti ettevõtete vastu suurt huvi pole. Uute töökohtade eest peame tänama pigem Soomet, kus meie inimesed üha rohkem tööl käivad.“
Seotud lood
Äripäeva küsitletud 92 suurfirma tippjuhti põhjendavad toetust praegusele valitsusliidule ministrite hea tööga majanduskriisi ajal. Ministreid hinnates tunnustati peaminister Andrus Ansipi kõrval kõige enam rahandusminister Jürgen Ligi. Põhjuseks eurole üleminek.
Tööga pole hakkama saanud rahandusminister, samuti kultuuriminister ja majandusminister. Lang murrab aga pidevalt lahtistest ustest sisse. Aga arvatakse ka täiesti vastupidi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.